UWAGA!

Jutro wyjeżdżają

Jutro tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz uczestnicy kursu tańca towarzyskiego i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11, którzy w czasie roku szkolnego uczyli się kroków tanecznych, wyjeżdżają na zgrupowanie do Iławy.

Tym razem obóz będzie nosił nazwę Europejskich Spotkań Młodzieży Euro-Camp. Podczas pobytu w Iławie dzieci i młodzież uczestniczyć będą w szkoleniach prowadzonych m.in. przez Romana i Monikę Pawelec, wielokrotnych mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich, Krzysztofa i Dorotę Trętowskich (para zawodowa w tańcach standardowych). Trenerów wspomagać będą instruktorzy Światowidu: Magdalena Gajewska, Ewa Kalka, Katarzyna Tomalczyk. Wśród uczestników Euro-Camp, obok elbląskich, będą także tancerze z Rosji i Niemiec.
     W międzyczasie od 14 do 17 sierpnia w Iławie Formacja Standardowa Jantar I pracować będzie nad nowym programem do muzyki z filmu Chicago, a Formacja Standardowa Jantar II ćwiczyć będzie układ do Moulin Rouge. Zajęcia taneczne będą prowadzone przez Ariane Schießler, niemiecką trenerkę, która z Elbląskim Klubem Tańca Jantar współpracuje już od kilku lat.
     Układy choreograficzne zostaną zaprezentowane na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych, które odbędą się 6 września br. w Radomiu.
     Głównym organizatorem wyjazdu do Iławy jest Stowarzyszenie Taneczne Jantar. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane między innymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • może trochę mniej tańca, a więcej kultury, bo na razie nie bardzo jest po co chodzić do Swiatowida, a szkoda...
 • A ja uważam, że tańca jest jeszcze za mało! Nikt w Elblągu nie ma takich osiągnieć jak nasi tancerze! Oni właśnie swoją pracą i poświęceniem dają coś! Tylko oni nie przynieśli nam nigdy wstydu. godnie reprezentuja nasze miasto nie tylko w Polsce ale także na świecie! Więc tańca jak najwięcej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  a to ja(2003-09-11)
 • ja - A taniec, to nie kultura?
Reklama