UWAGA!

Już pływam z Niveą i WOPR

Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata i nie ryzykować w wodzie? Odpowiedź wydaje się prosta - znać zasady bezpieczeństwa i umieć dobrze pływać! Nikt lepiej od ratowników WOPR nie wie, jak wielu z nas zachowuje się w wodzie bezmyślnie, bez wyobraźni. Dlatego - by, jak mówi powiedzenie, skorupka za młodu nasiąkła - WOPR i Nivea uczą dzieci pływać.

Szczególną uwagę poświęcają dzieciom, których rodziców nie stać na opłacenie lekcji na basenie. W ramach Akcji Już pływam z Niveą i WOPR 16 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 od kwietnia do czerwca uczyło się zachowania w wodzie i podstaw kraula czy żabki. Bezpłatne zajęcia prowadzili nauczyciele Adam Matwiejczuk i Janusz Sulkowski. Na koniec nauki dzieci miały poważny sprawdzian - wzięły udział w zawodach pływackich Już Pływam. Mogły rywalizować z innymi uczniami elbląskich podstawówek i sprawdzić świeżo nabyte umiejętności pływackie. Były też świadkami przysięgi ratowniczej, którą składali adepci tej pożytecznej służby.
     Elbląski WOPR zapowiada kontynuację akcji. - Dzięki wsparciu naszego partnera możemy uczyć dzieciaki, będziemy też mogli kupić niezbędny do pracy ratowników sprzęt służący do ratowania życia - mówi jego szefowa Bożena Ruszkowska.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a dorosłych też będa uczyć pływać ????
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nie umiejąca pływać(2006-06-21)
  • Ja uważam że jeśli ktoś nie umie pływać to od kogoś się nie nauczy. Ja uczyłem się ze 2 lata i nic z tego nie było, więc przestałem się uczyc. A po ok. 3 latach jakoś samo przyszło i teraz potrafię przepłynąć przez cały basen.
Reklama