UWAGA!

Już za... dzień matura

 Elbląg, Jutro o godz. 9 rozpocznie się pisemny egzamin z języka polskiego
Jutro o godz. 9 rozpocznie się pisemny egzamin z języka polskiego (fot. arch. AD)

Ponad 1600 absolwentów elbląskich szkół rozpocznie jutro (7 maja) egzamin dojrzałości. Obowiązkowa część pisemna obejmuje sprawdzian  z języka polskiego, matematyki i języka obcego, część ustna zaś tylko z języka polskiego i języka obcego. Maturzyści mogą również zdawać przedmioty dodatkowe.

W tym roku do matury przystąpi do nich 1656 absolwentów elbląskich szkół, w tym: 909 absolwentów liceów ogólnokształcących, 747 techników. Wśród nich jest też 430 absolwentów z lat ubiegłych, którzy chcą zdać maturę po raz pierwszy lub chcą poprawić ocenę albo zdać egzamin z dodatkowego przedmiotu.
       Egzamin maturalny składa się z obowiązkowej części pisemnej z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz części ustnej z języka polskiego i języka obcego.
       Na egzaminie ustnym z języka obcego tradycyjnie najwięcej absolwentów będzie zdawać język angielski. Maturzyści mogą zdawać też przedmioty dodatkowe. Najczęściej wybierają geografię i wiedzę o społeczeństwie.
       Egzaminy pisemne potrwają od 7 do 28 maja, natomiast ustne rozpoczną się 7 maja i odbywać się będą według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama