UWAGA!

Kaliber 8 mm zatrzymany na granicy

 
Elbląg, Kaliber 8 mm zatrzymany na granicy
fot. nadesłana

Straż Graniczna w drogowym przejściu granicznym w Gronowie zatrzymała Rosjanina,. który próbował w weekend wwieźć do Polski broń krótką gazową.

42-letni mężczyzna zgłosił się do odprawy granicznej w godzinach porannych. Przedstawił do kontroli dokumenty. Na pytanie funkcjonariusza o przewóz broni, amunicji, czy innych niebezpiecznych materiałów, odpowiedział przecząco.
       Tymczasem w schowku w samochodzie funkcjonariusze znaleźli krótką broń gazową. Obywatel Rosji oświadczył, że broń nie należy do niego. Dodał, iż pożyczał wcześniej samochód koledze, więc być może to właśnie on zostawił pistolet.
       Zatrzymany Rosjanin został przesłuchany. Przyznał się do posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Przyjął karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zaproponowaną przez Prokuratora Rejonowego w Braniewie.
       Został ukarany dodatkowo mandatem karnym w kwocie 300 zł za przywiezienie z zagranicy broni bez zaświadczenia właściwego konsula RP oraz odpowiedniej zgody i zgłoszenia przy przekraczaniu granicy.
      
st.chor.SG Anna Mauch W-MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama