UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Temu człowieczkowi trzeba zadać jedno proste pytanie - czemu przez 8 lat rządów PO nie ruszyło z przekopem, a on nie narzekał wtedy na rząd, że się ociąga? :)To dopiero "niegospdoarność":)Czemu nagle z niego taki dobrodziej jesli chodzi o przekop? :)Ludzie, nie myślcie, że totalnej opozycji chodzi o Elbląg. No i czemu na Elbląg nie może wyłożyć województwo? Na Szymany czy Termy Olszczyn znalazl kasę. Przecież jesteśmy drugim miastem w najbardziej dotowanym województwie, więc kasa powinna płynąć strumieniami - nie to co w jakimś tam "biednym pomorskim z pazernym Gdańskiem":)Jedną z korzyści naszego pobytu w szuwarowo-bagiennym, którą nam wmawiano, to bycie oknem na Świat, bo mamy port, więc wladze woj. powinny mieć kasę na Elbląg prawda? Przecież zawsze nam mowią, że jesteśmy bardzo ważni i kluczowi dla regionu. Żałosne. Właze miasta same z siebie, mając w głowie przekop, od samego początku powinny szukać opcji finansowych i inwestorów, nie ogladając się na rząd centralny. Teraz skoro wiadomo, że podobno rząd nam nie da, to tym bardziej. Tymczasem okazuje się, że nagle Elbląg nie poradzi sobie z niczym bez środków z rządu. Ale zaraz, czemu w takim razie w innym przypadku gardzili rządowymi programami Kolej+ czy Mosty dla regionów, jako szansę rozwinięcia infrastruktury? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  6
  Do_pomorskiego(2021-04-12)
 • @Do_pomorskiego - GM odpowiada, PO nie paliło się do tej dewastacji ponieważ nie musiało udowadniać swojej bolszewickiej sprawczości. czyli zbudujemy, choćby miało zgnić. .. Pieniądze nie mają znaczenia, bo to pieniądze uczciwych podatników, ich dzieci i wnuków. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  GłębokaMyśl(2021-04-12)
 • @GłębokaMyśl - Cale szczęście, że tacy, jak ty nie żyli w XIX, gdy budowano pochylnie czy robiono pierwszy przekop Mierzei czyli tzw. przekop Wisły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Do_pomorskiego(2021-04-12)
 • @Do_pomorskiego - Przekop Wisły zakończył powodzie w regionie Żuław i Gdańska. Był koniecznością nie fanaberią. Kanał Elbląski odpowiadał na istniejące potrzeby, nie był budowany na zew gruchy, bo może się uda. .. No i to były nieco inne czasy, inne zaludnienie, inna świadomość i nieświadomość zagrożeń środowiskowych, które mogą mieć ponad lokalne reperkusje. Natomiast kaczy dół budowany jest dla PME, który siedzi w środku miasta i nie ma szans na ŻADEN rozwój, nawet gdyby zaczął dzięki kaczemu dołowi robić większe przeładunki. Turystyka. Jednostki morskie zasadniczo nie popływają po Zalewie Wiślanym, a łódki zalewowe na morze nie wypłyną. .. No chyba, że ich kapitanowie będą ułanami. ..
 • GłębokaMyśl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  GłębokaMyśl(2021-04-12)
Reklama