UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • tak się zastanawiam dlaczego jak rządzil Tusek to senatorek nic nie załatwił, nic, zero, ani przekopu, ani obrotnicy, ani pogłębienia, nic nie robil przez ten czas?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  5
  Odkop(2021-04-12)
 • @Odkop - Jak to nie robili??? A czyj to projekt??? Pis tylko przejął pomysł i projekt, ale ponieważ zaczął robić wszystko po swojemu, wbrew specjalistom i ekspertyzom to takie mamy efekty. Koszta o wiele większe niż zakładano. Inestycja nieskończona. Projekt przekopu PO-PSL zakładał że kanał będzie umożliwiał żeglugę dużych jednostek do portu w elblągu. Co byłoby oczywista korzyścią dla handlu i przemysłu dla miasta. Ale pis wie lepiej i nie chce pogłębić 800m kanału. Nie da pieniedzy i już. W związku z czym cały przekop jest bez sensu.
 • @Odkop - A co ty myślisz? Że taki przekop to się buduje rok? Trzeba projektu, ktory musi być zatwierdzony, to trochę trwa. .. to nie zamek w piaskownicy
 • Koszty nigdy nie były szacowane jako niskie. To również powód, dla którego PO nie była nastawiona do tej dewastacji entuzjastycznie. Pierwsze szacunki sięgały kwoty 8 000 000 000 PLN. Populizm i Socjotechnika poszatkował inwestycję na kawałki i pokazał stosunkowo niskie koszty jednostkowe, które dodatkowo przemyślnie zaniżył i teraz mamy dokładnie to, co nam umiłowana siła przewodnia zaprojektowała. Cała inwestycja w obecnym kształcie jest bez sensu. Choćby dlatego, że nie projektuje się nowych portów przeładunkowych w centrum miast z trudnym dostępem nawigacyjnym (wąska rzeka )i bez basenów portowych o rozmiarach uwzględniających rozmiary statków, które do portu mają zawijać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  8
  GłębokaMyśl(2021-04-12)
Reklama