UWAGA!

Kandydaci do Nagrody Prezydenta

W najbliższą niedzielę 6 stycznia podczas XI Koncertu Noworocznego w Teatrze Dramatycznym wręczone zostaną nagrody prezydenta Elbląga za rok 2001.

Do Nagrody Prezydenta Elbląga nominowanych jest w tym roku 13 osób i siedem instytucji w siedmiu dziedzinach. Do przyznania okolicznościowej statuetki, nagrody pieniężnej oraz dyplomu w dziedzinie "kultura" kandydują: artysta rzeźbiarz Waldemar Cichoń i autorka bajek dla dzieci Wioletta Piasecka; w dziedzinie "oświata": wicedyrektorka Zespołu Szkół Handlowych Elżbieta Klonowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego i III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II; w dziedzinie "sport i turystyka": wiceprezes Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego Janusz Pająk i dyretor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, prezes MKS Truso Stanisław Pernal; w dziedzinie "gospodarka": prezes OPeGieKa Florian Romanowski i kierowana przez niego firma oraz Zakład Pracy Chronionej "Wolność"; w dziedzinie "ochrona środowiska": nauczycielka z V LO Bożena Cier, prezes Zarządu Elektrociepłowni Elbląg Wiesław Sawicki oraz Zakład Utylizacji Odpadów; w dziedzinie "zdrowie i opieka społeczna": ordynator oddziału neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Stefan Kopczyński, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego, dyrektor Hospicjum św. Jerzego Wiesława Pokropska oraz działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych Ewa Sprawka. W kategorii "inne" do Nagrody Prezydenta Elbląga nominowani zostali dziennikarze Andrzej Minkiewicz i Jarosław Grabarczyk, działaczka Ligi Kobiet Polskich Benigna Kantowicz-Nadurska, 13 Elbląski Pułk Przeciwlotniczy i orkiestra 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej im. króla Kazimierza Jagiellończyka.
     
     Zobacz, kto odebrał Nagrodę Prezydenta Elbląga rok temu
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dostaną jak zwykle sami swoi - pewniakiem jest OPeGieKa,wojsko, p. Klonowska, pani z TPD i p. Minkiewicz. Wątpię, żeby dostała p. Pokropska z Hospicjum, chociaż jej się najbardziej z nich wszystkich należy, ale będzie raczej zasłoną dymną jako nominowana dla pozostałych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-01-03)
 • Ciepło, ciepło.... Ale czy to "sami swoi", czy też cokolwiek robią pożytecznego? A może zrobić Redakcjo sondaż, kto powinien dostać nagrodę - choćby dyplom czytelników "Portelu". Przypomnijcie wydarzenia roku (macie je w archiwum) i dajcie swoje nominacje, a my będziemy głosować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucjusz(2002-01-03)
 • Dobry pomysł Kolego LUCJUSZU. To dopiero byłyby szranki i portel też by zyskał na popularności. Ale może on nie chce? A to przepraszam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-01-03)
 • Daliśmy się namówić. W przyszłym tygodniu (może już w poniedziałek) rusza plebiscyt na łamach portElu...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-01-04)
 • Prezes elektrociepłowni??????????????????????do nagrody prezydenta.... Ludzie, czy nikt tu się nie pomylił....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niedogrzany(2002-01-04)
 • Obserwowałem kiedyś jak przebiega proces dochodzenia do nagrody prezydenta na przykładzie mojego znajomego. Facet doszedł do wniosku, że jest wybitną jednostką, wymagającą uhonorowania tym zaszczytnym tytułem. Poza tym należy do tych co to żadną nagrodą, szczególnie finansową nie gardzi. Postanowił więc chłopina, że dostanie nominację. Zaczął więc nawiedzać licznych znajomych z kręgów opiniotwórczych i decyzyjnych naszego miasta sugerując im niedwuznacznie podjęcie stosownych kroków. Była to tym większa żenada, że za plecami wyrażał się o tych ludziach, delikatnie mówiąc, niezbyt pochlebnie. Wtedy mu się co prawda nie udało ale teraz widzę go na liście. Chciałbym wierzyć, że tym razem to jego wybrano, a nie on siebie wskazał. Chyba, że tak to się robi w Elblągu, a jestem tylko pie... idealistą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2002-01-04)
 • Podczas pewnej imprezki towarzystwo postanowiło stworzyć listę na kandydata na posła. Kandydatem miał być ten najbardziej pijany. Zaczęło się fajną zabawą, skończyło panem posłem, teraz ministrem. Oj co się narobiło.
 • Wiadomo,że obdarowują się tylko sami swoi nikomu innemu nie dadzą . Niewazne czy mu się należy czy nie. Na pewno jest wielu ludzi którym by się należało ale kto o to dba? Nas ludzi w ogóle nie biorą pod uwagę. Tak jest i w rządzie. A my na pewno najlepiej wiemy, bo patrzymy na to innym okiem bardziej realnym. Zastanówcie się! Dlaczego na nie dacie doiść do głosu! My najlepiej wiemy.Boicie się żebny Was nie wysmiać i wywalić.
Reklama