UWAGA!

Karta dużej rodziny – pierwsze porozumienia podpisane

 Elbląg, Karta dużej rodziny – pierwsze porozumienia podpisane

Marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał pierwsze porozumienia z partnerami wspierającymi projekt „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”, odpowiedzi samorządu województwa na inicjatywę Prezydenta RP „Dobry Klimat Dla Rodziny”. Dziś w urzędzie gościli przedstawiciele instytucji kultury, ale lista partnerów jest otwarta i można przyłączyć się do inicjatywy.

Pierwsze na listę podmiotów wspierających rodziny wielodzietnie wpisały się: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie i jego oddziały, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr im. Aleksandra Seweruka w Elblągu, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie. Na podpis czekają porozumienia z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid“ w Elblągu oraz Wojewódzkim Szpitalem Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce. W tych placówkach członkowie dużych rodzin mogą na przykład kupić tańszy bilet wstępu, dostać rabat na kurs językowy lub otrzymać darmową kartę biblioteczną.
       Celem projektu jest stworzenie katalogu miejsc przyjaznych rodzinom wielodzietnym – placówek, instytucji, firm wspierających rodziny poprzez oferowane usługi, produkty czy artykuły. Każdy partner przygotowuje specjalną ofertę dla rodzin legitymujących się Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, a w materiałach reklamowych oraz informacyjnych umieszcza logo projektu.
      
       Jak przystąpić do projektu?

       1. Zapoznaj się z projektem „Warmia i Mazury Dla Dużej Rodziny” (plik do pobrania - projekt).
       2. Określ, jakiego rodzaju zniżki, ulgi bądź inne korzyści twoja firma czy instytucja może zaoferować rodzinom wielodzietnym.
       3. Wypełnij zamieszczony formularz zgłoszenia (plik do pobrania - formularz) i wyślij go na adres: rops@warmia.mazury.pl lub przynieś/wyślij do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej (ul. Głowackiego 17, 10-449 Olsztyn, p.2A).
       4. Po weryfikacji formularza uzgodnione zostaną z twoją jednostką szczegółowe warunki współpracy.
       5. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podpisze z twoją jednostką porozumienie określające zasady współpracy.
       Na pytania potencjalnych partnerów odpowiedzą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, z którymi można skontaktować się, dzwoniąc pod numer 89 521 95 24/23 albo pisząc maila na adres m.ajewska@umwwm.pl lub i.ciesielska@warmia.mazury.pl.
       Wszelkie aktualne informacje o partnerach projektu będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, w zakładce „polityka społeczna“ (www.wrota.warmia.mazury.pl).
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mają racje trzeba wspierać dzieciorobów szkoda tylko że kosztem pozostałych.
 • Sam jesteś dzieciorobem. .. To, że ktoś ma troje dzieci to już patologia? Najpierw pomyśl, potem napisz. ..
 • Komunikacja miejska KDR darmowa w Gdańsku :-) Jakie ulgi w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  pasażer(2015-01-24)
 • JAKIE UPRAWNIENIA DAJE KARTA DUŻEJ RODZINY Karta upoważnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Zgodnie z podjętą dnia 17.02.2011 r. uchwałą Rady Miasta Gdańska od 1 marca b. r. Karta Dużej Rodziny uprawniać będzie do bezpłatnych przejazdów bez konieczności ładowania jej odpowiednim biletem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  dobryprzykład(2015-01-24)
 • Jakie "kosztem pozostałych" ? Wychowuję przyszłych podatników. W czasach, gdy grozi nam niż demograficzny to chyba ważne. Bo kto będzie pracował na tych, którzy teraz myślą o łatwym życiu i swojej wygodzie?
 • Mama3 - ty może wychowujesz przyszłych podatników, niestety większość rodzin wielodzietnych to klienci pomocy społecznej z pokolenia na pokolenie. Co z tego, że będzie się rodzić więcej dzieci, jak większość z nich w przyszłości będzie na zasiłku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  vbgsfrnb(2015-01-25)
 • Tępe osły nie macie pojęcia co będzie w Polsce za 3-4 pokolenia. Durnie ja wam powiem - ISLAM. Wygodniactwo bez dzieci wam miłe co ? a jak myslicie kto wykupi ten pusty kraj za 50-60 lat jak myslicie ????
Reklama