UWAGA!

Kasa urzędów pracy

Mało zmian, więcej pieniędzy - zapowiada Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku urzędy pracy otrzymają więcej pieniędzy niż w minionym. Rok temu było 105 milionów, teraz będzie o 20 lub 30 milionów więcej.

Zarząd województwa przyjął też kryteria podziału środków z Funduszu Pracy na poszczególne samorządy. Ostateczna decyzja co do kwot zapadnie do końca lutego. Pod uwagę brana jest m.in. efektywność działań poszczególnych jednostek.
     W ub. roku Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu otrzymał na swoją działalność ponad 8 milionów 350 tysięcy złotych. W ostatnim dniu 2006 r. w rejestrze PUP było 14 208 osób bezrobotnych (w tym w mieście 8 298, w powiecie 5 910). Stopa bezrobocia wynosi w mieście 17, 4 proc.( w ub. roku 21,7 proc.), w powiecie 28,6 proc.( rok temu 33,8 proc.).
     - Od kilku lat odnotowujemy spadek bezrobocia - mówi Ewa Micuda z elbląskiego PUP. - To nie tylko efekt emigracji „za chlebem”, ale także szkoleń i przekwalifikowań w ramach działań Urzędu. Więcej jest też ofert pracy.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niestety moim zdaniem zmorą są te staże!!! Wszędzie zatrudniają na staż bo tak najprościej, ale jeśli firmy i instytucje będą co roku zatrudniać nowych stażystów to my nigdy stałej pracy nie znajdziemy!!!
 • pani ewo spojrzy pani w lustro i powie to jeszcze raz ze to dzieki waszym szkolenioom a zobaczy pani jak nosek pani rosnie.jak byle sie przez caly rok pytac o szkolenie na wozekwidlowy to z kwitkiem mnie odsylano a pozniej sie dowiaduje ze po znajomosci juz takie szkolenia byly
 • Widziałam w CKU ogłoszenie o zapisach na kurs obsługi wózka widłowego. Sprawdź !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kRYCHA w.(2007-01-17)
 • Bezrobocie spada. Buuuuhahahaaaa. Ktos w PUP policzyl ile osob wyjechalo za granice i porownal to z nowymi miejscami pracy w powiecie i miescie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Katalog Firm(2007-01-17)
 • Świat zwariował! Oj, wróć!!!! Polska oszalała - produkujemy tylko Pinokia co kłamiać potrafi! Jaki spadek bezrobocia? Jakie szkolenia? Jaka praca? Może pinokio ewa chciałaby np do biedronki na kasę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bajkopisareczka(2007-01-17)
 • jak nie ma bezrobocia w elblągu lub jest nikłe, to może tych kilku bezrobotnych będzie podpisywało list co miesiąc np w olszynie- naszym kochanym i zajefajnym mieście wojewódzkim a nasz PUP - siu i do likwidacji! Tanie państwo miało być!
 • Ja widzę, to tak: zlikwidować "panie urzędniczki", a wprowadzić czytniki kart magnetycznych, które po wprowadzaniu uaktualnień odnośnie ofert pracy, sami moglibyśmy, bez łaski owych pań, sprawdzać, czy faktycznie jest praca, oraz "meldowania się" comiesięcznego. Na pewno wszyscy by na tym skorzystali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  takipomysłjeden(2007-01-17)
Reklama