UWAGA!

Kazik Online

Prowadzona przez dziennikarza Radia Gdańsk Marka Nowosada autorska klasa komunikacji medialnej uruchomiła internetową gazetkę szkolną pn. „Kazik Online”.

Autorska klasa komunikacji medialnej działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 i prowadzona jest przez dziennikarza Radia Gdańsk Marka Nowosada.
     - Po pół roku od rozpoczęcia nauki w 2 liceum uczniowie klasy autorskiej komunikacji medialnej przygotowali internetową wersje gazetki “EloKazik” wydawanej w tradycyjny sposób – “Kazik Online” - napisał do nas Marek Nowosad. - Pod adresem www.elokazik.tk znalazły się najciekawsze artykuły z trzech wydanych już numerów gazetki.
     Twórcy internetowej gazetki, uczniowei klasy 1A Maciej Młynik i Mateusz Turczyk liczą, że w ten sposób być może powstanie pierwsza w naszym mieście międzyszkolna gazeta. Uczniom pomaga nauczyciel informatyki Wojciech Dobrzycki.
     Autorska klasa komunikacji medialnej skupia uczniów zainteresowanych w większości studiami humanistycznymi ze specjalnością dziennikarską. Młodzież ucząca się w 1A odbywa cotygodniowe praktyki w elbląskich redakcjach.
     - Uczniowie aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych na terenie Elbląga, jak PCK, “Słonik” - dodaje Marek Nowosad. - Z powodzeniem realizują również własne inicjatywy, takie jak “kupon zwalniający od odpytywania” dołączany do każdego numeru gazetki (dzięki temu nie ma problemu ze sprzedażą “Kazika”), plebiscyt wśród nauczycieli (niektóre z kategorii to: Rzeźnik Roku czy Misiek Roku) oraz reaktywacja szkolnego radiowęzła.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Fajny pomysł.Nowosad uczył mnie historii w podstawówce jeszcze.To bardzo fajny gość.Miło go wspominam.Pozatem sam kończyłem 2 LO i też redagowaliśmy swoją gazetkę,choć wtedy nie mogło być mowy o wersji online.Pozdrówka dla całej klasy i 2 LO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ex-II-LO(2004-04-06)
 • "“kupon zwalniający od odpytywania” dołączany do każdego numeru gazetki (dzięki temu nie ma problemu ze sprzedażą “Kazika”)"-buahhaah. Świetna rekomendacja - najlepszym materiałem dziennikarskim jest kupon :-)
 • Proponuję jeszcze w ramach zwiększania nakładu dwa razy na tydzień drukować kupony "Szóstka z wybranego przez czytelnika przedmiotu" :-)))
 • no brawo marek brawo, jesteś geniuszem... zebys sie jeszcze zainteresował niepytaniem uczniów!!! :)
 • Jeskem zafascynowana lekcjami kture prowadzi pan Nowosad. Tylko chciałabym żeby za prasufki stawiał nie "4+" a "5-" :D:D:D poza tym spoko :D kochamy pana!!!!
 • bekowy typ z pana, a WłOSysą the best
 • NOWOSAD NA PREZYDENTA!!
Reklama