UWAGA!

Kierowcy ocenią

Policja zakończyła jesienny przegląd miejskich i gminnych dróg. - Stan polskich dróg jest powszechnie znany - twierdzi Zenon Rosiński z elbląskiej drogówki.

W ciągu miesiąca policjanci i pracownicy lokalnych zarządów dróg przejechali 600 km dróg w Elblągu i powiecie elbląskim. Sprawdzano stan oznakowania i organizacji ruchu. Zenon Rosiński, wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji:
     - W mieście ze stanem nawierzchni i znakami nie jest najgorzej. W najlepszym stanie są główne ciągi komunikacyjne, gorzej jest ulicach mniejszego znaczenia i drogach osiedlowych, gdzie wciąż sporo ulic nie ma twardej nawierzchni - jak ul. Szczygla czy Zagonowa.
     Jak mówi Rosiński, największym problemem drogowoców są wandale, którzy nocą, wracając z dyskotek i klubów malują, niszczą lub odwracają ustawione przy drogach znaki.
     - Stan polskich dróg jest powszechnie znany - uważa Zenon Rosiński. - Większość z nich wymaga dużych inwestycji i na to niestety trzeba czekać. W Elblągu niemal każdy odcinek drogi to kilkanaście uwag co do potrzebnych zmian: usunięcia krzaków, ustawienia nowych znaków w miejsce zniszczonych czy barierek i znaków w miejscach niebezpiecznych.
     Jesienny przegląd był pierwszą tego typu akcją w Elblągu. Policjanci uważają jednak, że dużo skuteczniejsze są prowadzone każdego dnia obserwacje dróg i sygnały od mieszkańców i niezadowolonych kierowców.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama