UWAGA!

Kocham Cię Życie. W sobotę marsz Amazonek

 Elbląg, Marsz Amazonek w 2018 roku,
Marsz Amazonek w 2018 roku, fot. Anna Dembińska, archiwum portel.pl

Dziewiętnasty marsz elbląskich Amazonek wyruszy o godzinie 12 sprzed Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności. - Zapraszamy wszystkie mieszkanki i mieszkańców. Szczególnie młode osoby, bo to one są przyszłością tego kraju, a wiadomo, że czym skorupka nasiąknie....- mówi Danuta Tchorowska, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Elbląskie Amazonki przemaszerują ulicami miasta po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, która niestety wyrządziła również spore szkody w onkologii. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że pacjenci w obawie przed zakażeniem unikali wizyt u lekarza, bądź mieli do nich utrudniony dostęp, a do poradni onkologicznych zgłaszali już z zaawansowaną chorobą, a przecież tu najbardziej liczy się profilaktyka.

- Rak piersi to najczęstszy nowotwór u kobiet. Profilaktyka nowotworów piersi opiera się na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ograniczeniu spożycia alkoholu, unikaniu tytoniu oraz ograniczeniu stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Fundamentalną rolę odgrywa także regularne badanie piersi w celu wykrycia choroby na wczesnym etapie zaawansowania. Guz piersi jest możliwy do wykrycia podczas samobadania piersi, w badaniu palpacyjnym wykonanym przez lekarza lub w badaniu obrazowym (mammografia, badanie USG, rezonans magnetyczny) – przypominają elbląskie Amazonki.

Spotkania Amazonek odbywają się w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 17 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” w Elblągu przy ul. Robotniczej 246.

- Rak to groźna choroba. Cóż, znacznie więcej mówi się teraz o koronawirusie, niż o nowotworach. Zauważamy, że nawet do naszego stowarzyszenia zapisuje się mniej kobiet. Regularne spotkania ruszyły od września i odbywają się już zgodnie z dawnym harmonogramem. Zapraszamy na nie serdecznie – mówi Danuta Tchorowska.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama