UWAGA!

Kogo nagrodzi prezydent?

Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli prezydent Elbląga przyzna swoje doroczne nagrody za szczególnie doniosły wkład w rozwój miasta. Uroczystości towarzyszyć będzie koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz solistów.

O prezydenckie nagrody za działalność w roku 2006 ubiega się 41 kandydatów. W tej sprawie do ratusza wpłynęło 49 wniosków. Najwięcej, bo aż 15, dotyczy kategorii kultura i sztuka - tu o Nagrodę Prezydenta Elbląga ubiega się siedmiu kandydatów. Sporo zgłoszeń dotyczyło także kategorii: oświata i wychowanie, gospodarka oraz sport i turystyka.
     Laureatów nagród poznamy 6 stycznia podczas uroczystości, która odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej. Towarzyszy jej będzie koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Macieja Skrzypczaka. W programie znajdą się najpiękniejsze arie i duety operetkowe. Zaprezentują się również soliści: Agnieszka Kozłowska (sopran) i Zdzisław Kordyjalik (tenor). Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Powinien nagrodzić wszystkich członków swojego komitetu wyborczego - przynajmniej kryteria będą jasne. Może ktoś powie że to sarkazm, ale nie przecież to demokratycznie wybrany przez większość kandydat, więc i ludzie go popierający otrzymali także mandat zaufania społecznego - a właśnie ono jest nagradzane nagrodą Prezydenta - za działalnoiść na rzecz naszej społeczności, przecie zadziałali skutecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nieczłonek komitetu(2007-01-03)
 • Czyli znowu nihil novi sub sole. Jest 15 (piętnaście wniosków) z kategori kultura !!!!!, a więc znowu siedzący na ciepłych posadkach w CKiWM "Światowid" łapią się in gremio. Dalej już drepczą w miejscu nieroby z ETK, zespół "Lotos-Jantar", a jeszcze jest Galeria-EL i paru nawiedzonych pseudo-kulturo-działaczy. Obym się 6-go stycznia myliła ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Weronika R.(2007-01-03)
 • prosze nastepna zawiedziona, ktorej nikt nie chcial zatrudnic w instytucjach, ktore z takim mozolem wymienila. Nikt nie poznal sie na checi szczerej rozsiewania kultury wsrod mas, nikt nie docenil entuzjazmu w poznawaniu nowych obszarow. Znowu beda nagradzac tych wszystkich nierobow co to nic nie tworza, nie sieja nie orza a tylko wyplate biora. Zycie jest wstretne. Nie przejmuj sie szanowan Weroniko, w nastepnym roku proponuje Ci samej dla siebie wniosek napisac.....
 • Weronika czemu tak ostro? Też nie jestem zbytnio zadowolony z oferty w/w, ale trzeba być obiektywnym to nie znaczy, że tam się tylko pierdzi w stołek, mieszkamy w marginalnym powiatowym mieście to co tu jest i tak zasługuje na uznanie, nawet jeśli fajne pomysły nie zawsze do końca wypalają, tak za to co nie wychodzi odpowiadają ludzie ale nie zawsze ci Których Ty wskazałaś. Choć nie pracuję w żadnej z tych placówek ani wogóle nigdzie w Elblągu to domyślam się specyfiki pracy w takich miejscach. Tak chciało by się żeby Galeria El była bardziej galeryjna, teatr teatralny itd. ale zauważ od wejscia do UE progres jest imponujący.
 • Wziołem w obronę pracowników ale mój tekst gdzieś się ulotnił, nie chce mi się powtarzać powiem tylko po co tak ostro, dodam że nie pracuje w Elblągu wogóle, ale konsumuje tu te odrobine kultury, może nie najwyższej próby najczęściej ale u licha Elbląg to tylko powiatowe miasto bez większego znaczenia gospodarczego i kulturalnego, to co tu się dzieje zasługuje jednak na słowa uznania, oczywiście konstruktywna krytyka tak, ale nie to co powyżej Weroniko R.
 • ja zgłasam tego specjalistę od świateł ulicznych, nagroda murowana, za i osiągnięcie zamierzonego efektu tz. max utrudnienia ludziom zycia podczas przejazdu ul Ogólną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kapituł(2007-01-03)
 • Jestem pewien, że prezydent nagrodzi portEl
 • ciekawe kto zglasza kandydatur, bo chyba nie oni sami
 • podajcie oficjalnie kandydatury
 • "Najwięcej, bo aż 15, dotyczy kategorii kultura i sztuka - tu o Nagrodę Prezydenta Elbląga ubiega się siedmiu kandydatów" 15 na 7 ?? troszku dziwne - ale ja skromny czlek - moze nie kumam :D
 • Ciekawe kto załapie się w kategorii "promocja naszego miasta"? Bo jak widać powszechnie wokół, a już patrząc na te dwie młode damy nudzące się w Bramie Targowej - instytucjonalna promocja naszego miasta nie wygląda najlepiej. Dzięki Bogu są jeszcze ludzie, którzy robią to społecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anna i Piotr.(2007-01-03)
 • Nagrodzi swoich , inni moga sie juz pakować.
Reklama