UWAGA!

Kogo nagrodził prezydent?

 Elbląg, Laureaci nagród prezydenta Elbląga za rok 2017
Laureaci nagród prezydenta Elbląga za rok 2017 (fot. Anna Dembińska)

Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli prezydent Elbląga wręczył doroczne nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta. Nagrodę specjalną otrzymała 23-letnia Marta Gałuszewska, świeżo upieczona zwyciężczyni 8. edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”. - Fakt, że pochodzi z Elbląga stanowi istotny element promocji naszego miasta na terenie całej Polski - uzasadnił prezydent Witold Wróblewski. Zobacz, kto jeszcze odebrał nagrodę oraz fotoreportaż z Koncertu Noworocznego.

- To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby poznać laureatów nagród prezydenta - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Od 1991 roku nagrody prezydenta otrzymało 200 podmiotów – zarówno osób fizycznych, jak i organizacji. Dziś do tego grona dołączyli kolejni.
       - Wybór zawsze jest trudny. Cieszę się, że mamy tyle osób i instytucji, które warto nagrodzić - podkreślał prezydent miasta.
       Wśród tegorocznych laureatów zwraca uwagę Marta Gałuszewska - pochodząca z Elbląga zwyciężczyni jednego z telewizyjnych talent show. Wokalistka w przemówieniu po otrzymaniu nagrody rozprawiła się z komentarzami zarzucającymi jej, że nie jest z Elbląga.
       - Studiuję w Gdańsku, mieszkam teraz trochę w Warszawie, ale ja jestem stąd, cała moja rodzina jest stąd i wszyscy moi znajomi są stąd. Takie wyróżnienie wiele dla mnie znaczy i dziękuję - mówiła Marta Gałuszewska.
       A po mowie zaśpiewała „Nie mów mi nie” z akompaniamentem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Mamy nadzieję, że to nie ostatni koncert Marty w Elblągu.
       Wręczenie nagród prezydenta to jednocześnie okazja do docenienia kariery zawodowej (nagrodę w dziedzinie opieki społecznej otrzymała była dyrektor Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej Mirosława Grochalska) lub pracy na rzecz promocji miasta (Oddział PTTK im. Ziemi Elbląskiej został laureatem w kategorii sport i turystyka).
       - Przede wszystkim jest to dla nas duży prestiż i zaszczyt. Ostatnio taką nagrodę otrzymaliśmy w 2014 roku. Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Cały czas dążyliśmy do tego, aby poziom naszego oddziału się podnosił. Ta nagroda zmusi nas do jeszcze lepszej pracy - mówił Leszek Marcinkowski, prezes zarządu elbląskiego oddziału PTTK.
       Koncert noworoczny to też okazja, aby poznać ludzi, którzy w Elblągu „po cichu” wykonują swoją pracę. Tak było np. w przypadku Stanisława Rosnowskiego (nagroda w kat. działalność gospodarcza), Bogdana Frieske (kategoria: inne) czy Marioli Turek-Stępień (kat. ochrona zdrowia).
       Docenione zostały "Szalone" i "Szalone Małolaty" - eksportowe elbląskie zespoły.
       - Każda nagroda cieszy. To jest docenienie tego, co robimy przez lata. Cieszymy się bardzo, zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy jubileusz 25 lecia - mówiła Katarzyna Panicz, opiekunka muzyczna laureatów.
       Po rozdaniu nagród publiczność mogła wysłuchać koncertu Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. To było doskonale zwieńczenie miłego wieczoru w elbląskim teatrze.
      
       Oto lista laureatów nagród prezydenta Elbląga za rok 2017
      
       Kategoria: kultura i sztuka
       Zespoły "Szalone" i "Szalone Małolaty"
      
       Kategoria: opieka społeczna
       Mirosława Grochalska
      
       Kategoria: sport i turystyka
       Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu
        
       Kategoria: działalność oświatowa i pedagogiczna
       Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1
      

  Elbląg, Nagrodę specjalną otrzymała Marta Gałuszewska
Nagrodę specjalną otrzymała Marta Gałuszewska (fot. AD)


       Kategoria: działalność gospodarcza
       Stanisław Rosnowski
      
       Kategoria: inne
       Bogdan Frieske
      
       Kategoria: służba zdrowia
       lekarz Mariola Turek-Stępień
      
       Kategoria: ochrona środowiska
       IV Liceum Ogólnokształcące
      
       Kategoria: nagroda specjalna
       Marta Gałuszewska
      

A, Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama