UWAGA!

Kogo nagrodził prezydent?

 
Elbląg, Laureaci Nagród Prezydenta za rok 2012
Laureaci Nagród Prezydenta za rok 2012 (fot. WS)

Teresa Wojcinowicz, Marian Tomasz Kulesza, Wojciech Janik, Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Metal Expert sp. z o.o. S.K.A., a także Krzysztof Brzeski, Meble Wójcik, Elbląska Orkiestra Kameralna i Ryszard Rynkowski – to laureaci Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2012. Nagrody wręczono podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się dziś (17 stycznia) wieczorem w teatrze. Zobacz fotoreportaż i film.

Nagrody Prezydenta Elbląga przyznawane są od 1992 r. osobom, firmom, instytucjom szczególnie zasłużonym dla miasta, za szczególne osiągnięcia w roku poprzedzającym. Dotychczas statuetki zaprojektowane przez Barbarę Lis-Romańczuk trafiły do 140 laureatów.
       Prezydent Elbląga przyznaje nagrody w kategoriach: działalność gospodarcza, służba zdrowia i pomoc społeczna, sport i turystyka, kultura i sztuka, działalność oświatowa i pedagogiczna oraz inne. Są również nagrody honorowe i specjalne. Podczas dzisiejszego (17 stycznia) Koncertu Noworocznego, który odbył się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka poznaliśmy laureatów nagród za rok 2012.
       Oto oni:
       Metal Expert sp. z o.o. S.K.A. (w kategorii działalność gospodarcza) – Na tę nagrodę zapracowali swoimi kompetencjami nasi pracownicy oraz kooperanci, którzy dają nam wsparcie - podkreślał prezes Zarządu Dariusz Kamiński. - Szczególne podziękowania należą się firmie Alstom Power, która uczy nas jak robić biznes i oducza nas mówić „nie da się zrobić”, „niemożliwe”, „nie w tym terminie” – dodał z uśmiechem.
       Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych (w kategorii służba zdrowia i pomoc społeczna): - Trzeba być pozytywnym wariatem, by działać na rzecz innych osób i mieć z tego satysfakcję – powiedział Zbigniew Puchalski, prezes ERKONu i zaprosił na scenę swoich współpracowników. – Nie jesteśmy Brygadą RR i nie śpiewamy tak pięknie, ale dobrze tańczymy – żartował.
       Marian Tomasz Kulesza (w kategorii sport i turystyka): - Sport to moje życie, moje życie to sport – podsumował trener, działacz, nauczyciel, w latach 60-tych zawodnik koszykówki jedynego klubu sportowego w mieście TKKF Relax, założyciel Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora.
       Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego (w kategorii kultura i sztuka): - Moim marzeniem jest, by ludzie, do których kierujemy ofertę, którzy mogą z niej korzystać przestali narzekać, że Elbląg jest pustynią kulturalną. Wówczas nam będzie się pracowało przyjemniej – mówiła.
       Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 (w kategorii działalność oświatowa i pedagogiczna): - Podmiotem naszych działań SA dzieci specjalne, które potrzebują specjalnych ludzi. Dziękuję więc moim kolegom i koleżankom, którzy wykonują swoją pracę z pasją – mówiła Krystyna Miezio, dyrektor Ośrodka. – Ta nagroda jest szczególnie ważna, bo otrzymujemy ją w Roku Korczakowskim. To nasz patron, a w swojej pracy wykorzystuje metody starego doktora.
       Wojciech Janik, trener judo, założyciel Integracyjnego Klubu Sportowego „Sakura” (w kategorii inne dziedziny): - Judo to moja praca, moja droga i całe moje życie – przyznał. – A praca z niepełnosprawnymi sportowcami daje ogromną satysfakcję. Są zdeterminowani, mogą te same ćwiczenia trenować godzinami i odnoszą sukcesy. Nie wahałem się, gdy wybierałem nazwę klubu, bo „sakura” oznacza kwiat wiśni, który zniesie wszystko. Dziś chciałem podziękować prezydentowi i osobom, które mnie zaprezentowały do tej nagrody.
       Nagrody honorowe prezydent Elbląga przyznał firmie Meble Wójcik oraz Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, zaś Nagrody specjalne – Krzysztofowi Brzeskiemu (nauczycielowi akademickiemu PWSZ, który zbudował od podstaw Instytut Informatyki Stosowanej) i Ryszardowi Rynkowskiemu.
       - Chciałby podziękować mojej żonie za wyrozumiałość, bo informatyk to podobno dziwna istota – tym wyznaniem Krzysztof Brzeski wywołał burzę oklasków.
       Ryszarda Rynkowskiego nikomu przedstawiać nie trzeba. Ten pochodzący z Elbląga artysta przy każdej sposobności podkreśla swój związek ze swoim rodzinnym miastem. – Chciałbym, by Elbląg znowu otworzył się na morze – mówił w videoprezentacji czym wywołał wielki aplauz sali. A już „na żywo” wręczył prezydentowi (ten był nieobecny z powodu choroby więc w jego imieniu gospodynią wieczoru była wiceprezydent Grażyna Kluge) płytę, którą nagrał ze swoją "szesnastką", czyli uczestnikami Bitwy na głosy i Elbląską Orkiestrą Kameralną, a która osiągnęła status złotej (sprzedano bowiem ponad 15 tys. egzemplarzy i to w miesiąc). Pamiątkową płytę otrzymała także Orkiestra.
      

 


       - Współpracę z Elbląską Orkiestrą Kameralną bardzo sobie cenię i 8 marca – wspólnie z moją „16” - zagramy koncert - zapowiedział dziś Ryszard Rynkowski.
       - Bo „Razem” [to tytuł płyty – red.] mamy moc – dodał artysta.
       - Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że mamy mieszkańców wspaniałych, odważnych, utalentowanych, z bogatą wyobraźnią i marzeniami – zakończyła Grażyna Kluge, wiceprezydent Elbląga. – Gdy działa się z pasją, a do tego dołoży serce, umiejętności i ciężką pracę można konsekwentnie realizować swoje zadania.
       Pani wiceprezydent złożyła też elblążanom życzenia na rok 2013: - Życzę bardzo dużo ciepłych chwil w życiu osobistym, realizacji tego, co wydaje się czasem niemożliwe. By rok 2013 wydobył z nas wszystko to, co szlachetne, piękne, przyjazne. I na każdy dzień tego roku – szczęścia – podkreślała Grażyna Kluge.
       W tym roku wydarzeniem artystycznym podczas uroczystości był „Koncert Bisów” w wykonaniu: „Bel Canto Tenors” - Vasyl Ponajda, Roman Trohymuk, Taras Hlov i Roman Antoniuk oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Wojciecha Mrozka. Koncert Noworoczny Prezydenta poprowadzili Mirosław Siedler oraz Marta Masłowska.
      
       O nagrodzonych i ich osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu
      
       Zobacz materiał filmowy Telewizji Elbląskiej
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratulacje dla Wojciecha Janika ! Wspaniały trener, dobry Człowiek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaziuk(2013-01-17)
 • 'jas fasolka'zachorowal ze wstydu i przereazenia siedzi w domu i cos knuje abedna wice znow zucil na pozarcie i zeby se za niego wstydzila pani to ma z nim ciezkie urzedowanie!!!!!
 • Metalexpert? - jaja jak berety - ciekawe za co?
 • za rejestracje spólki na Cyprze
 • a rynkowski za co dostal, ze powiedzial, do morza? to ja tez chce :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sexo_PFE(2013-01-18)
 • To jeszcze nic, tutaj opisana grubsza afera www.portel.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  starbaks(2013-01-18)
 • Brawo Panie Ryszardzie!!. Podoba mi się co Pan robi. Wspiera Pan Fundację Elbląg i młodych zdolnych ludzi. Zawsze jest Pan sobą, pamięta Pan o swoich korzeniach. Dla mnie, to Pan i Ci młodzi ludzi wygraliscie "Bitwę na głosy"--byliście wspaniali. No i teraz ta płyta. Super! Tak trzymać! Ach. .bo Ryśki - to fajne chłopaki !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  [qepojgkr(2013-01-18)
 • M. E. B. L. E. z. a. d. b. a. ł. o. ś. ć. o p. r. a. c. o. w. n. i. k. a.
 • brawo dla Pani Teresy Wojcinowicz, to kobieta z pasją i o wielkim sercu, pamiętam Ją jeszcze jak pracowała w Elzamie
 • Dzień dobry. Cały Elbląg czyta, a Elbląg pedagogiczny się pyta!. .. a dlaczego SOSW nr2 ????? co oni takiego robią? co robią innego niż w SOSW nr1,obok Pani Miezio powinien stać Pan Iwańczuk. To jego placówka kwitnie, i tak wszyscy z Polnej trafią na Kopernika. Na Kopernika pracuje się z uczniem, tam nie zamyka się oczu i przytakuje jak lekarz nakazał. Panie nieobecny Prezydencie, śmieszny facet z Ciebie, a Pani Miezio i za tej władzy i za poprzedniej umie znaleźć się przy korycie
 • Pan Nowaczyk się już wstydzi ? Nie chce odpowiadać na trudne pytania ? Odwaga papierowego herosa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-18)
 • No i się zaczęło. A dlaczego ten, a dlaczego nie tamten? A co ta firma zrobiła, a jak tamta traktuje pracowników? No i piękne piekiełko oświatowe. W ty wiecie jak się pozagryzać, nie? O epitetach pod adresem chorego prezydenta nie będę pisał, bo to poniżej jakiejkolwiek krytyki. Ps. Gratuluję świetnego koncertu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do roboty(2013-01-18)
Reklama