UWAGA!

Kolejka po wizy

W konsulacie rosyjskim w Gdańsku kilkanaście osób załatwiało dzisiaj wizy na wjazd do obwodu kaliningradzkiego i do Rosji. Wnioski można wypełniać i składać w poniedziałki, środy i piątki od 8.00 do 12.00.

Dzisiaj z wnioskami czekało przed okienkiem w konsulacie kilkanaście osób. Do czasu wprowadzenia wiz pozostało jeszcze kilka dni, ale niektórzy już teraz starają się je załatwić.
     Rosyjskie służby konsularne mówią, że bezpłatna wiza może być do odebrania za około pięć dni. Za wizy wydawane szybciej trzeba zapłacić. Do Gdańska przyjeżdżają zainteresowani ze Szczecina, Bydgoszczy czy Olsztyna, ponieważ jest to jedyny w Polsce Północnej konsulat. Spotkani pod konsulatem ludzie mówią, że raczej nie ma problemów z załatwieniem dokumentu, choć utrudnieniem jest oczywiście konieczność dwukrotnego przyjazdu do Gdańska. Konsul Wasilij Zujew powiedział, że większego tłoku spodziewa się za kilka dni i na początku października.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • U nich się za wszystko płaci.Na odprawie,celnikowi i na bramie aby szybciej wyjechac - no i żulom ,którzy"pilnuja"kolejki.
 • Za przeproszeniem,bo chyba mnie ktoś wprowadza w błąd,gdyż jak na razie nie potrzeba wiz do obwodu kalinigradzkiego.Żądam wyjaśnień!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niezadowolony(2003-09-27)
 • Między "nie potrzeba" a "nie płaci się" jest różnica. Wiza do Kaliningradu jest, ale bezpłatna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marian Kaliski(2003-09-29)
 • Wizy będą obowizywały od października, w Elblagu można wyrobić wizę za 50 zł. w biurze turystycznym (...)
 • w biurze turystycznym, które mieści się na (..),
 • rok temu w programach wyborczych do rady najwazniejsze ugrupowania zapowiedziały starania o powstanie w elblągu rosyjskiego konsulatu . Jest teraz okazja ,by rozpocząć starania o uruchomienie tej placówki. Świetnym miejscem na jego siedzibę moze być pałacyk zajmowany obecnie przez pogotowie opiekuńcze lub kamienniczka na Starówce
 • rok temu w programach wyborczych do rady najwazniejsze ugrupowania zapowiedziały starania o powstanie w elblągu rosyjskiego konsulatu . Jest teraz okazja ,by rozpocząć starania o uruchomienie tej placówki. Świetnym miejscem na jego siedzibę moze być pałacyk zajmowany obecnie przez pogotowie opiekuńcze ,gdzie również mogłoby znależć miejce Centrum Kultury Rosyjskiej/ także białoruskiej i ukrainskiej itp. / gdyby zainteresować tym w/w mniejszości tak licznie zamieszkujące Elbląg i jego okolice.
Reklama