UWAGA!

Kolejny sukces braniewskiego funkcjonariusza

 Elbląg, Kolejny sukces braniewskiego funkcjonariusza
fot. nadesłana

Wczoraj asp. Zawieracz – policyjny przewodnik psa służbowego ze swoim czworonożnym podopiecznym Zeusem zajął 2. miejsce na wojewódzkich eliminacjach do XV Kynologicznych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Sułkowicach.

Mijający tydzień okazał się pasmem zwycięstw dla funkcjonariuszy z Braniewa. Najpierw z pucharami powrócił asp. Boncal, a wczoraj do grona najlepszych dołączył asp. Zawieracz – policyjny przewodnik psa służbowego.
       W ciągu dwóch ostatnich dni w Sułkowicach rozgrywały się eliminacje do XV Kynologicznych Mistrzostw Polski. Celem zmagań było podniesienie na wyższy poziom kwalifikacji zawodowych przewodników psów oraz sprawności użytkowej czworonogów, jak również propagowanie efektywnego wykorzystania psów służbowych w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.
       W eliminacjach, które odbyły się w Sułkowicach uczestniczyli wszyscy przewodnicy psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Z braniewskiej jednostki oddelegowano asp. Patryka Zawieracza z jego podopiecznym Zeusem.
       Na dwudniowe zmagania składały się następujące konkurencje :ogólne posłuszeństwo psa, pokonywanie przeszkód terenowych, szukanie zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych w pomieszczeniach, bagażu oraz samochodach.
       Tytuł najlepszych otrzymali ci, którzy zebrali największą liczbę punktów. W gronie zwycięzców znalazł się także policjant z Braniewa. Asp. Zawieracz i jego podopieczny Zeus stanęli na II stopniu podium.
      
       Współpraca z czworonogami od 8 lat
       asp. Patryk Zawieracz pełni służbę w braniewskiej jednostce od blisko 12 lat. Od 8 lat natomiast zajmuje stanowisko przewodnika psa służbowego. W swojej dotychczasowej karierze miał pod opieką 2 czworonogów – Ramzesa oraz Zeusa, z którym stanął w tym roku na podium.
       Miłość do zwierząt
       asp. Zawieracz nie ukrywa, że odkąd wstąpił do Policji chciał współpracować z psami. Jak sam mówi, służba z czworonogiem daje mu ogromne poczucie satysfakcji, a duma z bycia przewodnikiem jest jeszcze większa, gdy jego pies przyczynia się do wykrycia sprawców przestępstw.
       Dodatkowe obowiązki
       Policyjny przewodnik psa musi dbać nie tylko o siebie, ale i o czworonoga. Do codziennych obowiązków przewodnika należy przecież racjonalne żywienie i utrzymanie psa w czystości jak również doskonalenie jego sprawności użytkowej. To właśnie policjant, który sprawuje opiekę nad czworonogiem musi dbać o jego stan zdrowia i kondycję fizyczną, terminowe szczepienia i profilaktyczne badania weterynaryjne. Każdorazowo, po służbie, funkcjonariusz nie tylko karmi zwierzę, ale również czyści pomieszczenia dla psów i zaplecze gospodarcze, gdyż utrzymywanie ich w czystości to także jego obowiązek.
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama