UWAGA!

Kolejny weekend w formie

 Elbląg, Kolejny weekend w formie

To już ósmy weekend Lata w formie i - tak jak poprzednie - będzie obfitował w wiele atrakcji. Będzie spacer z przewodnikiem, koncerty, warsztaty salsy oraz kino pod chmurką. Na najmłodszych czeka Przystanek Starówka oraz Szkicologia, zaś dla aktywnych miasto przygotowało Festiwal Sportów Wodnych.

W sobotę (19 sierpnia) o godz. 10 odbędzie się kolejny spacer z przewodnikiem pt. Elbląg pod napięciem (spacer poprowadzi Brygida Gawron z Elbląskiego Oddziału PTTK). Start spod przystanku tramwajowego przy browarze od strony ulicy Obrońców Pokoju.
       Odbędą się również koncerty na naszej scenie przed katedrą. W sobotę o godz. 20 wystąpi Piotr Bukartyk z zespołem, a w niedzielę także o 20 zespół Open blues.
       Dla dzieci i młodzieży miasto przygotowało Przystanek Starówka. Profesjonalną i miłą obsługę zapewniają instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury. Będą zajęcia plastyczne oraz wiele gier i zabaw, a to wszystko przy dźwiękach muzyki dawnej. W niedzielę na najmłodszych czeka też kolejne spotkanie z „Rozbójnikami na Ulicy”. Tym razem będzie to interaktywne przedstawienie pt. „Babroszki lecą w kosmos”.
       W sobotę odbędą się jeszcze warsztaty salsy-Salsation przygotowane przez Stowarzyszenie Babska Wyspa (scena przed katedrą godz. 17.30-18.15).
       W ramach „Kina pod Chmurką” zapraszamy w sobotę na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL na projekcję filmu Joy (zaczynamy około 21.15 po zachodzie słońca). Przypominamy o zabraniu cieplejszych ubrań lub koca, gdyż wieczory bywają chłodne.
       Warsztaty Szkicologii poświęcone będą architekturze. Zaplanowano malowanie w plenerze. Zbiórka przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę o godz. 10.00 (następnie przejście na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej).
       Będzie też na sportowo. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę na Bulwar Zygmunta Augusta (godz. 11.00-14.00) na Festiwal Sportów Wodnych, który odbędzie się przy okazji zawodów pływackich, rozegranych w niedzielę w ramach V Edycji Enduroman 2017.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama