UWAGA!

Koloniści na stacji „Historia”

Elbląg, Koloniści w Muzeum
Koloniści w Muzeum (fot. Ewa Trocka).

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne bierze udział w organizowanych przez Urząd Miejski półkoloniach letnich dla dzieci.

Muzeum zaprasza półkolonistów na 12 kolejnych, letnich spotkań „z historią na wesoło”. Pierwsze miało miejsce w czwartek 6 lipca, ostatnie odbędzie się 24 sierpnia.
     W każdym dwutygodniowym turnusie półkolonijnym bierze udział około 150 dzieci w różnym wieku - od klas 0 szkoły podstawowej po gimnazjum. Elbląskie Muzeum przygotowało dla swoich gości specjalną ofertę. Większość zajęć odbywać się będzie nie na salach ekspozycyjnych, ale na słonecznym dziedzińcu Muzeum.
     Podczas pierwszego spotkania dzieci brały udział m.in. w lekcji muzealnej prowadzonej „pod chmurką”, dotyczącej historii stroju. Dziewczynki bardzo chętnie przymierzały ubrania z różnych epok, chłopcy zaś mieli jedyną możliwość przymierzenia kopii średniowiecznego uzbrojenia w postaci hełmów i rękawic rycerskich.
     Młodzi artyści brali udział w zorganizowanych warsztatach ceramicznych, gdzie wykonywali kopie zabytków z gliny, które wcześniej zobaczyli i naszkicowali podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych.
     Kolejny postój kolonistów na stacji „Historia” już 11 lipca.
     
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama