UWAGA!

Koncert i trzy filmy

Trzy filmu i koncert pt. "Pieśni Dalekiego Wschodu" zobaczymy podczas piątkowych Zaduszek muzyczno – filmowych w Światowidzie. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Oprócz głośnego filmu “Siostry Magdalenki” w czasie Zaduszek wyświetlone zostaną również: "Czas religii" Marco Bellocchio i "Życie za życie" Alana Parkera. Maraton poprzedzi koncert pt. "Pieśni Dalekiego Wschodu" w wykonaniu pianisty Artura Dutkiewicza i Emama.
     Urodzony w Iranie a zamieszkały w Californii Emam jest muzykiem, producentem, kompozytorem oraz organizatorem warsztatów muzycznych. Gra na tabli oraz na azjatyckim bębnie – dumbak. Kształcił się w klasycznym północno-indyjskim stylu gry na tabli u mistrzów tej sztuki: Ustat Alla Rakha i Zakir Hussain, z którymi koncertował. Od 1979 r. prowadzi warsztaty muzyczne w Europie. Na swoich koncertach występuje z mistrzami muzycznymi różnych kultur i stylów muzycznych. W 1989 założył wytwórnię płytową Eternal Music produkującą płyty spod znaku World Music.
     Emam na koncercie w Elblągu wystąpi z kompozytorem i pianistą Arturem Dutkiewiczem. Dutkiewicz jest m.in. zdobywcą III nagrody na II Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (1976), III nagrody na Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1976). W latach 1978-82 studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji. Jego praca dyplomowa nosi tytuł - "Keith Jarrett - muzyka a osobowość". Poza jazzem zainteresował się także muzyką funk, soul i pop (współpracował z Prońko Band i Kosma Band). W latach 1982-85 występował na scenie tego teatru zarówno jako aktor, jak i muzyk (tzw. muzitor), współtworząc muzykę do spektakli "Proces" Kafki i "Taniec Lokatora". Z teatrem występował na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach teatralnych (RFN, Szwajcaria, Dania, Włochy). Z zespołem w składzie: Artur Dutkiewicz - kbds., Brandon Furman - git., Marcin Murawski- bass, Adam Buczek - dr. nagrał w 1999 roku dla wytwórni Universal album "Lady Walking", przez wielu krytyków uznany za Elektryczną Płytę Roku 1999.
     Karnet na Zaduszki kosztuje 28 złotych, bilet na sam koncert - 10 złotych (12 złotych w dniu imprezy), bilet na pojedynczy film - 10 złotych. Początek wieczoru – godz. 19.
     
     
     Pojedyncze zaproszenia na Zaduszki muzyczno - filmowe wygrali: Agnieszka Namiotko i Krzysztof Sołtys. Gratulujemy!
     
     
     Zobacz także: "Kontrowersyjne Magdalenki"
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama