UWAGA!

Kongres Nowej Prawicy chce referendum

 
Elbląg, Kongres Nowej Prawicy chce referendum
fot. (arch. portEl.pl)

Kongres Nowej Prawicy wystosował list otwarty do Jerzego Wilka, w którym domaga się zorganizowania przez prezydenta referendum w sprawie przynależności administracyjnej Elbląga oraz w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Poniżej prezentujemy pełną treść listu.

Szanowny Panie Prezydencie,
      
       21 czerwca 2013 roku w kampanii wyborczej, podczas wizyty prezesa Jarosława Kaczyńskiego, obiecywał Pan elblążanom likwidację Straży Miejskiej. Był to jeden z głównych punktów Pańskiego programu wyborczego.
      
       Po objęciu stanowiska prezydenta podtrzymywał Pan, że likwidacja Straży Miejskiej jest konieczna i potrzebna miastu oraz jego mieszkańcom. Wydawało się, że po przeforsowaniu Pańskiego projektu uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu wszystko zmierza w dobrym kierunku.
      
       Niestety, po podpisaniu przez Pana porozumienia z 10 grudnia 2013 roku z komendantami Policji i Straży Miejskiej likwidacja tej formacji się oddala, a do rzeczonego porozumienia dochodzi również ciągłe przesuwanie przez Pana terminu głosowania w sprawie likwidacji Straży Miejskiej.
      
       Pańskie działania w tej sprawie sprawiają , że przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy w Elblągu zaczynają mieć poważne wątpliwości co do zgodności Pańskich zapowiedzi programowych i działań, dlatego zwracamy się z prośbą o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi: czy nadal zamierza Pan zlikwidować Straż Miejską?
      
       Kolejną kwestią, jaką chcielibyśmy poruszyć jest organizacja referendum w sprawie przynależności administracyjnej Elbląga. W Pańskim programie wyborczym znajduje się zapis, według którego zobowiązał się Pan do zorganizowania w/w referendum w dniu wyborów samorządowych, „żeby nie generować dodatkowych kosztów”. Niestety Pana plan w tej sprawie wydaje się być niemożliwy do zrealizowania bez generowania tychże dodatkowych kosztów, albowiem oba głosowania musiałyby odbywać się w oddzielnych komisjach obwodowych i lokalach wyborczych.
      
       W związku z powyższym proponujemy, aby rozważył Pan możliwość przeprowadzenia referendum w/s przynależności administracyjnej Elbląga oraz w/s likwidacji Straży Miejskiej jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Wierzymy, że będzie Pan w stanie wygospodarować odpowiednią kwotę w budżecie miasta na organizację tego przedsięwzięcia bez szkody dla elblążan, tym bardziej, że ostatnio potrafił Pan znaleźć ok. 150 tys. zł na kilkudniowe bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla mieszkańców naszego miasta. Mamy nadzieję, że skorzysta Pan z naszej propozycji, czym udowodni Pan swoją determinację w dążeniu do realizacji własnego programu wyborczego. Uprzejmie prosimy o ustosunkowanie się do naszej propozycji.
      
       Prezes elbląskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy
       Adrian Meger
      
oprac. redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tu nie ma o co prosić tylko żądać likwidacji tych trutni, szybko się wilku dogadał ze strażnikami i olał sprawę czeka aż ludzie zapomną o obietnicach i po kłopocie, do roboty cwaniaku do roboty, powinno być jeszcze jedno referendum o odwołanie prezydenta.
 • 1.Referendum w sprawie przynależności administracyjnej Elbląga już było, w 1998r. czy 1999 roku (nie pamiętam dokładnej daty). Większość Elblążan opowiedziała się za przynależnością do Gdańska, i co? Nic to nie dało. Nie pierwszy i ostatni raz głos ludu jest przez organy wyższe (Sejm) ignorowany. Ale nie przeszkadza to politykom wpychać nam na listy wyborcze pod numerem 1 osoby nigdy nie związane z Elblągiem ale za to z wielbionego przez malkontentów 3-Miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  kandydatSalceson(2014-05-07)
 • 2.Natomiast w kwestii Straży Miejskiej - jest potrzebna, tylko należałoby zmienić jej kompetencje (na poziomie ustawodawczym) lub na poziomie samorządowym - wyznaczyć im odpowiednie (rozsądne) zadania, równomiernie rozłożyć obowiązki. Straż Miejska nie jest o to by przynosić dochody, jest po to by SŁUŻYĆ lokalnemu społeczeństwu. Proponuję mniej mandatów za nie właściwe parkowanie, a zająć się sr@jącymi psami i ich właścicielami, żebrakami, osobami wyłudzającymi pieniądze m. in. na pasażu na Hetmańskiej, akwizytorami (zwłaszcza tymi co od 10 lat wciskają kit na pasażu, że mają nowe perfumy, które wchodzą na rynek), panami od wycieraczek na dużych parkingach, i jeszcze by się tego trochę znalazło. A najważniejsze to zmienić godziny pracy Straży Miejskiej, straż ma stać na straży 24h/dobę a nie 7:30-15:30.Licho nie śpi więc straż niech czuwa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  kandydatSalceson(2014-05-07)
 • 3. Targowisko miejskie zwłaszcza z tymi blaszakami (2/3 na sprzedaż/wynajem) woła o pomstę do nieba. Lata 90' te i handel na leżakach już dawno się skończyły. A Prezydentowi Wilkowi podziękujemy, nie wybierając go w następnych wyborach. Tylko co dalej? SLD - ŹLE, PO - ŹLE, PIS - ŹLE, Ruch Palikota - szkoda nawet pisać, Nowa Prawica (czy jak tam się ta partia nazywa, bo kto za Korwinem nadąży) - w opozycji do wszystkich. To na kogo mamy głosować? Jeszcze jedno - Elbląg zyskał najwięcej, gdy zrobiono go miastem wojewódzkim w 1975,przedtem tu niewiele się działo. Okoliczne miasta, które straciły wtedy status powiatu klęły na Elbląg tak jak my teraz na Olsztyn. Historia jednak kołem się toczy i rok 1999 - reforma administracyjna była początkiem końca tego miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  kandydatSalceson(2014-05-07)
 • 4. Na siłę przyłączono dość odległe od centrum miasta rejony, po to, by w mieście rządził Prezydent a nie Burmistrz. Kolejne nietrafione inwestycje tylko pogrążały kolejne władze miasta. Modrzewina - kto tam się będzie chciał wybudować? Przez lata tam był poligon wojskowy, dziury, chaszcze i bagna. Mocno spóźnione lokalne uczelnie wyższe to kolejna porażka, większość ludzi wyedukowała się poza Elblągiem lub w prywatnych uczelniach, mając zajęcia w bursach, aulach czy teatrze. Wejście do UE w 2004 zamknęło na długo wielki rynek zbytu - Obwód Kaliningradzki. Teraz powielamy kolejny błąd - centra handlowe a właściwie ich brak. Za to powstają " chińskie centra handlowe" , które Inspekcja Handlowa chyba omija bardzo, bardzo szerokim łukiem. Jak można taki syf sprzedawać (buty, odzież bez gwarancji, zabawki niebezpieczne dla zdrowia dzieci). Rozumiem cena jest ważna ale bez przesady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  kandydatSalceson(2014-05-07)
 • 5.Przy kolejnych wyborach samorządowych naprawdę proszę wszystkich o rozwagę i rozsądne podejście do tematu. To jest nasze miasto, nasz dom. Chrońmy je.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  kandydatSalceson(2014-05-07)
 • pie. .. ić markety w tym mieście - nie tylko chińskie. Poszukajcie lepiej projektu " właściciele Polski" to może otworzy wam trochę oczka. .. i nie chodzi tu o jakiś patriotyzm, czy wręcz " prawicowść" - tylko o to, by nasza kasa zostawała u nas, a nie przez Bahamy czy Delaware gdzieś w Lisbonie, Berlinie, Amsteramie, Londynie. .. PS. Uwielbiam rynek na Dąbka - to ostoja lokalności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Podatnik(2014-05-08)
 • KNP ma mój głos, widać, że jako jedyni coś robią w tym mieście.
 • jak my nie zrobimy referendum to kacapy zrobią je u nas sami
Reklama