UWAGA!

Kontrola o poranku i po imprezie

Elbląg, Kontrola o poranku i po imprezie
(fot. Paweł Serocki)

„Trzeźwy poranek” i „Dyskoteka” to działania prewencyjne prowadzone przez elbląską drogówkę.

Działania „Trzeźwy poranek” były prowadzone dziś (19 lutego) między godz. 6 a 9. Policjanci postawili pierwszy punkt kontrolny na ul. Płk. Dąbka, drugi na ul. Grota-Roweckiego.
     - Kierowcy, którzy jechali w kierunku centrum, musieli się liczyć z kontrolą trzeźwości oraz stanu technicznego auta - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Policjanci skontrolowali 73 auta, zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, pouczyli cztery osoby. W jednym przypadku skierowali wniosek do Sądu Grodzkiego za jazdę bez uprawnień. Ponadto jeden pojazd odholowano, ponieważ nie posiadał polisy OC.
     Natomiast w sobotę (17 lutego), w porze wieczorowo-nocnej, policjanci prowadzili działania pod nazwą „Dyskoteka”. Przed elbląskimi klubami skontrolowali 30 pojazdów. Zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, zabezpieczyli cztery dowody rejestracyjne.
     Działania będą kontynuowane, zatem kierowcy spodziewać się mogą kontroli także w innych punktach miasta.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "kierowcy spodziewać się mogą kontroli także w innych punktach miasta" Co kontrola stoją na Dąbka tylko co kawałek się przemieszczają.Także zawsze spodziewać się można na Dąbka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2007-02-19)
 • Niech się pochwalą ilu nietrzeźwych złapali w trzeźwym poranku jak ludzie jadą do pracy. Z tego co wiem to żadnego,a kontrolują nawet 2 razy w tygodniu od dwuch miesięcy o 6-tej rano.Niema to jak trafić w dziesiątkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2007-02-19)
 • Trzeźwy poranek po imprezie, a to dobre!!! :) Po to się idzie na imprezę, żeby się upić przecież!!! ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-02-19)
 • Polak to zawsze niezadowolony !!!! Przecież te kontrole to nie przynosza ani kszty złego lecz tylko dobrego.
 • beforki i afterki też bedą brane pod uwagę ? - Duduś
 • Anubis - na impreze chodzi sie dla zabawy a nie picia. Pic to mozna z menelami o kazdej porze dnia. A akcja jak to akcja - syzyfowa praca z glupota (taka nasza mentalnosc spoleczna).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  speedy(2007-02-19)
 • Dla czego wywalacie krytyczne posty dotyczące policji?!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2007-02-20)
 • panie policjancie ludzie nie piją całymi tygodniami tak jak wy , normalni ludzie robią imprezy w piątki i soboty więc trzeżwe poranki robimy rano w sobotę i rano w niedzielę a nie w poniedziałek jak jadę do pracy , gwarantuje ze w jedną niedziele około południa złapiecie więcej "na kacu" niz w całym miesiącu , no ale co zrobić jak policja nadal jest głupia i tylko dowcipy pisać o nich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maikolasor(2007-02-20)
 • Speedy chodzi mi o to, że jedną z rzeczy, które się robi na imprezie jest picie na umór towarzyszące zabawie. Impreza bez alkoholu lub innych rzeczy to nieudana impreza. Skoro nie pijasz na imprezach to nie iwem gdzie ty imprezujesz...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anubis(2007-02-20)
 • Wszytko ładnie pięknie, tylko dlaczego policyjna "prewencja" zawsze kończy się, mniej lub bardziej wysokim, mandatem ? Nie tędy droga ! Oczywiście nie mam tu na myśli sytuacji, kiedy ktoś jest ewidetnie pijany, a prowadzi pojazd, ale wlepianie mandatów np. na starówce, bo stało sobie 3 kolesi i piło po jednym piwie jest wg mnie śmieszne. Zwłaszcza, że tak naprawdę w większości przypadków wystarczyłoby upomnienie. Trochę odbiegłem od tematu przewodniego tego artykułu, za co przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać przed wypowiedzeniem własnego zdania na temat całego zjawiska znanego wszem i wobec jako "prewencja". P.S. Podsumowując, skończmy wreszcze z "mitem kary". Policja powinna być dla ludzi, nie przeciwko nim.
 • yuhuonuih8ohyugf
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ryjurh(2007-02-20)
 • piles nie jedz. nie piles wypij.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bubbasparx(2007-02-20)
Reklama