UWAGA!

Kradną wszystko, co znajdą na drodze

 Elbląg, Kradną wszystko, co znajdą na drodze
fot. Ł. Jóźwiak

W ostatnich miesiącach na drogach krajowych województwa warmińsko-mazurskim nasiliły się kradzieże elementów infrastruktury drogowej. Najgorzej sytuacja wygląda w rejonie elbląskim, gdzie wartość skradzionych urządzeń opiewa na kwotę 200 tys. zł. To poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. 

Skradziono m.in. pokrywy studni, bramy na MOP-ach, akumulator od znaków aktywnych, drewniany ekran przeciwolśnieniowy, słupki ogrodzeniowe, zegar astronomiczny sterujący oświetleniem drogowym, kable oświetlenia drogowego. Złodzieje szczególnie upodobali sobie kable zasilające oświetlenie na węzłach. W trakcie sześciu kradzieży udało im się ukraść kable o łącznej wartości ponad 188 tys. zł. Łupem jednak nie cieszyli się długo. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Komisariatu Policji w Pasłęku, zostali ujęci na gorącym uczynku i aresztowani.
       W przypadku kradzieży elementów infrastruktury drogowej to jednak nie strata finansowa jest najbardziej odczuwalna. Złodziej okradający drogę stwarza bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób podróżujących. Bariery ochronne pozbawione taśmy napinającej nie będą dostatecznie skutecznie chronić kierowców przed wypadnięciem z drogi. Brak ogrodzenia znacznie zwiększa ryzyko kolizji ze zwierzyną leśną. Brak oznakowania czy oświetlenia drogi to utrudnienie właściwej oceny sytuacji na drodze, czego skutki łatwo sobie wyobrazić.
       Łączna wartość skradzionych rzeczy w całym województwie to prawie 250 tys. zł.
      
       Apelujemy do wszystkich osób, które zauważą przy drogach podejrzane zachowania mogące świadczyć o kradzieży o poinformowanie policji lub Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Oddział w Olsztynie, tel. 89-521-28-64.
      
Karol Głębocki, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama