UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kradną wszystko, co znajdą na drodze

 
Elbląg, Kradną wszystko, co znajdą na drodze
fot. Ł. Jóźwiak

W ostatnich miesiącach na drogach krajowych województwa warmińsko-mazurskim nasiliły się kradzieże elementów infrastruktury drogowej. Najgorzej sytuacja wygląda w rejonie elbląskim, gdzie wartość skradzionych urządzeń opiewa na kwotę 200 tys. zł. To poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. 

Skradziono m.in. pokrywy studni, bramy na MOP-ach, akumulator od znaków aktywnych, drewniany ekran przeciwolśnieniowy, słupki ogrodzeniowe, zegar astronomiczny sterujący oświetleniem drogowym, kable oświetlenia drogowego. Złodzieje szczególnie upodobali sobie kable zasilające oświetlenie na węzłach. W trakcie sześciu kradzieży udało im się ukraść kable o łącznej wartości ponad 188 tys. zł. Łupem jednak nie cieszyli się długo. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Komisariatu Policji w Pasłęku, zostali ujęci na gorącym uczynku i aresztowani.
       W przypadku kradzieży elementów infrastruktury drogowej to jednak nie strata finansowa jest najbardziej odczuwalna. Złodziej okradający drogę stwarza bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób podróżujących. Bariery ochronne pozbawione taśmy napinającej nie będą dostatecznie skutecznie chronić kierowców przed wypadnięciem z drogi. Brak ogrodzenia znacznie zwiększa ryzyko kolizji ze zwierzyną leśną. Brak oznakowania czy oświetlenia drogi to utrudnienie właściwej oceny sytuacji na drodze, czego skutki łatwo sobie wyobrazić.
       Łączna wartość skradzionych rzeczy w całym województwie to prawie 250 tys. zł.
      
       Apelujemy do wszystkich osób, które zauważą przy drogach podejrzane zachowania mogące świadczyć o kradzieży o poinformowanie policji lub Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Oddział w Olsztynie, tel. 89-521-28-64.
      
Karol Głębocki, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama