UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krew równa się życie

W całym kraju rozpoczynają się Dni Honorowego Krwiodawstwa. W Elblągu honorowo krew oddaje około 3 tysięcy osób.

Do końca października w naszym mieście działały dwie stacje krwiodawstwa - w szpitalu przy ul. Żeromskiego i w szpitalu wojskowym. W listopadzie działalność stacji w szpitalu wojskowym została zawieszona. Jak mówi dyrektor placówki, Władysław Król, powodem zamknięcia stacji, z której korzystało około tysiąca osób, są oszczędności.
     Dorosły człowiek ma w swoim organizmie 4-5 litrów krwi. Każdy dawca przed oddaniem krwi - na miejscu - musi przejść podstawowe badania krwi.
     Jednorazowo, raz na 2 miesiące, może oddać 450 mililitrów krwi.
     - Wielu krwiodawców to wojskowi, których do oddawania krwi zachęcają dodatkowe urlopy, wielu to tzw. dawcy rodzinni, którzy pierwszy raz oddali krew na potrzeby kogoś bliskiego i później robią to nadal, wielu przychodzi do nas, bo tak od lat robią ich rodziny - opowiada kierownik stacji przy ul. Żeromskiego, Anna Giesak.
     Stacja przy ul. Żeromskiego czynna jest codziennie od 7.30 do 12.30.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama