UWAGA!

Ksiądz, który zagrał z WOŚP

 Elbląg, Ksiądz Kazimierz Klaban przekazał datki z tacy na rzecz WOŚP
Ksiądz Kazimierz Klaban przekazał datki z tacy na rzecz WOŚP (fot. WOŚP Elbląg)

Takich informacji o Elblągu chcielibyśmy publikować jak najwięcej. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii polskokatolickiej przy ul. Warszawskiej zasłynął w całym kraju tym, że przekazał na rzecz WOŚP datki z tacy podczas niedzielnej mszy.

Tego się wolontariusze elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie spodziewali. Podczas zbiórki zaszli do kościoła polskokatolickiego przy ul. Warszawskiej, gdzie odbywała się msza święta. I jak na każdej mszy była zbierana ofiara „na tacę”. Tym razem jednak proboszcz parafii nie przeznaczył ofiary na potrzeby parafii, tylko wrzucił je do puszki orkiestrowiczów.
       - Ksiądz zadzwonił do sztabu orkiestry, żebyśmy przyszli pod koniec mszy, bo chce wesprzeć Orkiestrę – mówi Rafał Fudał, wolontariusz, który był świadkiem tego, niecodziennego trzeba przyznać, czynu. - Kiedy przyszliśmy, ksiądz nas oficjalnie przywitał, powiedział wiernym, że nas zaprosił i poinformował wszystkich, że zdecydował o przeznaczeniu ofiary z tacy na WOŚP. I całą „tacę” wepchnął do puszki.
       Jak się dowiedzieliśmy, ksiądz jako pacjent w szpitalu korzystał ze sprzętu zakupionego przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. I prawdopodobnie czuje, że ma wobec orkiestry swoisty dług wdzięczności. - Ksiądz zapowiedział, że dopóki on jest tu proboszczem, to tak to będzie wyglądało co roku – mówił Rafał Fudał. - Dodał też, że Orkiestra jest naszą duma narodową i należy ja wspierać jak się tylko da.
       Zdjęcia z przekazywania ofiary z tacy na rzecz WOŚP na swoim profilu umieścił elbląski sztab Orkiestry. Informacja o geście księdza obiegła całą Polskę wywołując falę, w większości pozytywnych, komentarzy.
       O tym geście chcieliśmy też porozmawiać z księdzem, ale z powodów jego licznych obowiązków, nie było to dzisiaj możliwe. Sylwetkę Kazimierza Klabana, który jest proboszczem parafii polskokatolickiej przy ul. Warszawskiej od sierpnia 2013 r., przedstawimy naszym Czytelnikom jutro.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama