UWAGA!

Ksiądz nagrany i zawieszony

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu (fot. pixabay.com)

Biskup elbląski zawiesił w obowiązkach księdza z jednej z elbląskich parafii po tym, jak w sieci pojawił się film nagrany przez kontrowersyjnego biznesmena.

10-minutowy film, opublikowany na Youtubie, jest relacją ze spotkania 37-letniego księdza z innym mężczyzną w jednym z mieszkań. Obaj rozbierają się do bielizny. Ksiądz czeka na swojego znajomego na łóżku. Gdy mężczyzna wychodzi z łazienki oznajmia, że wszystko się nagrywa i że to spotkanie to prowokacja.

Film nagrał Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny biznesmen, bloger i działacz społeczny, odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej z 2014 roku. Przez rok siedział w więzieniu, skazany za oszustwo przy sprzedaży samochodu. Sam Stonoga uważa, że wyrok to zemsta za ujawnienie dokumentów z afery podsłuchowej.

Po publikacji filmu w sieci Kuria Diecezji Elbląskiej wydała komunikat w tej sprawie: „24 listopada 2019 w godzinach wieczornych w Internecie zostały opublikowane krótkie filmy dotyczące jednego z księży pracujących w diecezji elbląskiej, przedstawiające go w niekorzystnym świetle. W związku z zaistniałą sytuacją ksiądz został zawieszony w wykonywaniu swoich obowiązków. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Jej ocena zostanie dokonana zgodnie z przepisami prawa kanonicznego, które obowiązują duchownych” - napisał ks. dr Piotr Towarek, rzecznik ds. mediów diecezji elbląskiej.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama