UWAGA!

Kto urządzi Ratusz?

 
Elbląg, Ratusz Staromiejski ma mieć nowoczesne wnętrze
Ratusz Staromiejski ma mieć nowoczesne wnętrze (fot. arch. AD)

Ratusz Staromiejski zostanie nowocześnie wyposażony, a historyczny rys nada mu ekspozycja fotografii przedwojennego Elbląga. Miasto ogłosiło przetarg na aranżację wnętrz. Zobacz projekt.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie aranżacji wnętrz w budynku Ratusza Staromiejskiego na podstawie projektu wykonanego przez firmę z Gdańska. Prace obejmują m.in. malowanie, położenie tapet i wykładzin, dostawę i montaż mebli oraz monitorów LCD, uzupełnienie istniejącego oświetlenia ekspozycyjnego (związanego z projektowaną ekspozycją stałą), a także wykonanie w formie wydruków wielkoformatowych zdjęć historycznych Elbląga wraz z opisami.
       Nowy wygląd otrzyma m.in. hall, sala wystawowa, Biuro Informacji Turystycznej, szatnia, sala prób orkiestry kameralnej, korytarz wzdłuż sali filharmonicznej, a także klatka schodowa przez wszystkie kondygnacje. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad pół miliona złotych.
       - Według tego projektu już gotowa jest recepcja – mówi Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Termin składania ofert upłynie 27 września. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013”.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To w końcu uporali się z samonapełniającym basenem piwnicznym?
 • no i pęknie milion, na bruk nierobów i straż miejską
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  slawekel1(2012-08-20)
 • a kto to z nami konsultował ?!, że nie wspomnę, iż znowu jakaś firma z gdańska robiła projekt - to w elblągu już nikogo nie mamy ?! i um śmie pisać o jakiś konsultacjach społecznych dotyczących budżetu ?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ananke(2012-08-20)
 • Szkoda, że budynek ratusza nie został w jakiś sposób wyodrębniony z zabudowy Starego Rynku w stronę ul. Kowalskiej - mógł być np. bardziej wysuniętyu do przodu albo cofnięty - kolorystyka cegieł ratusza zlewa się z kolorystyką cegieł sąsiednich kamienic. Dobrze, że chociaż ten fatalny herb z blachy zdjęto i pojawił sie ten obecny. Ale poza tym nic nowego - dlaczego aranżacji wnętrza nie robi jakaś elbląska firma? Dlaczego młody człowiek w Informacji Turystycznej jest tak mało komunikatywny, mało wie, ma znikomą orientację w historii miasta, nie zna języków i pracuje tam dosłownie na odp. .. .?" Wiele osób, turystów zagranicznych zwraca na to uwagę zaraz po wyjściu z ratusza. Nie ma u nas w mieście młodych, z śmiechem, kompetentnych ludzi ?
 • A czy na tym ratuszu staromiejskim pojawi sie w koncu BARDZO widoczny znak informacja turystyczna? Bo ten co jest to tragedia - praktycznie go nie widac.
 • z wlasnym projektem moge im to zrobic za polowe ceny oczywiscie na lewo i po godzinach bo pracuje od 5.30 do 19 zap. .. lam na tych co tam sie wprowadza, a sobota bym zapomnial jak cos w sobote po g15 moge zaczac bo mam dobrego szefa i w soboty pozwala o 15 wyjsc do domu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mati1975(2012-08-20)
 • to już chyba 2 lub 3-ci przetarg w tym temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ;:;::;(2012-08-20)
 • Jak zwykle kasa na lewo i prawo, a ludzie na podstawowe potrzeby nie mają, bo pracy brak!!! Do cholery!!!
 • W Portalu są aktualne(mamy 21-go ) informacje, że 16-go nie będzie wody na 12-Lutego lub, że 17go będzie koncert włoskiego duetu we Fromborku. Poczytne masowo komentowane artykuły dotyczące polityki ratusza, elbląskich szpitali giną tym szybciej im większą budzą krytykę konkretnych notabli. Kasowanie tych artykułów najczęściej ma miejsce w poniedziałek podejżewam, że po stosownym telefonie. Artykuły o braku wody czy koncercie duetu nie są telefonicznie odwoływane i dlatego wiszą zazwyczaj tydzień po imprezie zapełniając szpłatę.
 • Projekt powinien być w tym wypadku zrealizowany przez firmy elbląskie na miejscu i nie byłoby kłopotu, poza tym podzielony na firmy budowlane, elektryczne, wentylacyjne i drukujące tak jak to się robi w biurach projektowo-wykonawczych. I wszyscy ze sobą spójnie je uzgadniają. Ale urzędnikom zwłaszcza młodym bez wykształcenia inżynieryjnego ciężko to chyba zrozumieć. Trzeba się konsultować z odpowiednio wykształconymi !!!!
 • a dlaczego informacja turystyczna działa tylko do godz. 16-tej. W Departamencie Komunikacji pracuje tak dużo osób, że można ustawić zmianowośćpracy tak aby do godz. 18-19 czynna była informacja turystyczna. A w tej chwili to nie wiadomo co to jest. .. .
 • A tu o strategii i turystyce mowa i ciagle ble. .ble. .. - wstyd !!!!! Nie ma komu pracować !!!!
Reklama