UWAGA!

Kto zniszczył pomnik?

 
Elbląg, Kto zniszczył pomnik?

Braniewscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie zniszczenia w Pieniężnie pomnika radzieckiego generała Iwana Czerniachowskiego, odpowiedzialnego za likwidację AK na Wileńszczyźnie. Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 3/4 maja, kilkanaście godzin przed oficjalną wizytą rosyjskiej delegacji z obwodu kaliningradzkiego.

Na monumencie sowieckiego generała namalowano Znak Polski Walczącej i napis "Precz z komuną". Jak poinformowała rzeczniczka braniewskiej policji Jolanta Ciszewska, prawdopodobnie uszkodzono też pamiątkową tablicę przy pomniku. Dotychczas nie znaleziono wandala.
       Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Braniewie prowadzą czynności pod kątem zaistnienia przestępstw z art. 261 k.k. (znieważenia pomnika lub innego miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby) oraz z art. 288 § 1 k.k. (zniszczenia mienia). Czyny te są odpowiednio zagrożone karą: grzywny lub ograniczenia wolności; pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • " uczczenia osoby" . .. ale nie tej, która mordowała Polaków!!! Może jeszcze niech policja postawi pomnik zbrodniarza Stalina i Hitlera a potem się zdziwi, że je ktoś zdewastował. .. Cieszy mnie odwaga naszych Rodaków-Patriotów! Rondo Kalinina też na out!!! Zacznijmy dbać o nasze, rodzime pomniki bohaterów walczących za naszą wolność, a nie utyskiwać na pomniki polskich oprawców!!! Nawet jak ich złapią, to będę pierwszy, który im się dorzuci na kaucję. Brawo Panie/Panowie za odwagę raz jeszcze!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  PatriotycznyElbląg(2014-05-15)
 • a co za różnica kto zniszczył pomnik?? skoro to morderca, wzorowy międzynarodowy socjalista, pupilek i wierny towarzysz Stalina i jego bolszewickiej świty, w elblągu też jest pomnik armi czerwonej i pewnie jakiś NKWDzista sie znajdzie na tym cmentarzu, powinni ich wykopać i wysłać tam skąd przyszli. Pamiętajmy że Armia Czerwona to wróg Państwa Polskiego i zaraza międzynarodowego pokoju na świecie a nie wyzwoliciel jak wpajano ludziom za komuny.
 • Ja myślę że to jakiś patriota, tam trzeba szukać
 • " Braniewscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dochodzenie w sprawie zniszczenia w Pieniężnie pomnika radzieckiego generała Iwana Czerniachowskiego" . Pachołki Moskwy i UBecy wiecznie żywi znowu u władzy! Obecnie prześladują Polaków którzy chcieli wyeliminować pomnik mordercy Żołnierzy Wyklętych. Witamy w kraju ponownie pod okupacją Rosji czekamy na wyroki śmierci jak za stalina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  A.K.podziemie(2014-05-15)
 • jaką nam przyszłość szykujecie prowokatorzy? Jedna niewielka rakieta i tylko proch z Pieniężna, a potem oficjalne przeprosiny, że artylerzysta się pomylił i został za to naganę, Może to tylko nadmiar wyobraźni.
 • Faktem jest że Armia Czerwona wyzwoliła nas, dług wdzięczności spłacaliśmy przez cały okres powojenny. Czas by przestać całować po du-ie wyzwolicieli bo ich już dawno nie ma. Za komuny Czerniakowski był bohaterem, teraz jest łotrem i mordercą. Oddajcie pomnik Rosjanom niech go postawią u siebie.
Reklama