UWAGA!

Kuria wyrównuje szansę

Od 100 do 500 zł wynoszą stypendia, które jeszcze w tym roku przyzna elbląska diecezja. Pieniądze pochodzą z Fundacji im. Jana Pawła II "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Trafią do 18 uczniów.

Adresatem stypendiów są dzieci uczące się w gimnazjum pochodzące ze środowisk popegeerowskich mieszkające na wsi lub w miasteczku poniżej 10 tys. mieszkańców.
     - Pegeery już nie istnieją, a w wielu tych miejscowościach sytuacja materialna przedstawia się bardzo źle - mówi ks. Andrzej Kilanowski, rzecznik elbląskiej diecezji. - Chodzi o to, aby te dzieci miały możliwość dalszej nauki. Najpierw w szkołach średnich, a potem może i na studiach.
     Stypendia zostaną przyznane 18 uczniom z terenu elbląskiej diecezji. Podobne przyznają wszystkie diecezje w Polsce. Każdy ze stypendystów będzie otrzymywał 100 zł miesięcznie stypendium socjalnego, 150 zł naukowego oraz 500 zł co pół roku na zakup np. odzieży.
     - To jest mało, ale weźmy pod uwagę, że w Polsce jest 40 diecezji - dodaje ks. Andrzej Kilanowski. - Myślę, że jest to konkretna pomoc.
     Obecnie wyłaniane są nazwiska 18 elbląskich stypendystów. Została powołana komisja diecezjalna, która nawiązała współpracę z określonymi miejscowościami.
     - Musimy jak najszybciej zabrać się do pracy - tłumaczy rzecznik elbląskiej diecezji. - Jeżeli uporamy się z dokumentacją do połowy grudnia, to chcemy wypłacić pieniądze już za ten rok szkolny. Myślę, że w przyszłym roku ta pomoc zostanie rozszerzona. Inwestujemy w nasze dzieci i w przyszłości to będzie procentować.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama