UWAGA!

Teraz ja - LARP pierwszy raz w Elblągu

Elbląg, LARP pierwszy raz w Elblągu
(fot. http://www.fantazjada.pl/)

Pierwszy oficjalny elbląski LARP (ang. live action role-playing) odbędzie się na prywatnej posesji o powierzchni 5 hektarów, pomiędzy Tolkmickiem a Pogrodziem. Impreza będzie trwała dwa dni (25 i 26 lipca). Jak piszą organizatorzy, oprócz gry głównej dla uczestników „przewidzianych będzie kilka atrakcji, jednak pozostaną one tajemnicą”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://larpelblag.cba.pl/.
       LARP jest odmianą gry fabularnej, jednak w przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku jest rozgrywany na żywo. Całość można porównać do improwizowanej sztuki teatralnej. Gracze przebrani w stroje charakterystyczne dla danego świata fantasy, wcielają się w określone przez scenariusz postacie, odgrywając ich dialogi oraz akcje. Scenariusz zna jedynie MG, czyli Mistrz Gry, który kieruje całą grą.
       Negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi - to błędna opinia na temat LARP’ów, aczkolwiek popularna w naszym społeczeństwie. Wynika ona z konformizmu oraz niewystarczającej wiedzy dotyczącej tematu. Uczestnicy LARP'ów dla normalnego człowieka wyglądają śmiesznie, dziwacznie, a czasami nawet przerażająco, co budzi skrajne emocje. Należy jednak wiedzieć, iż LARP ma pozytywny wpływ na młodego człowieka. Rozwija wyobraźnię, mimikę, zdolność szybkiego myślenia i reagowania, oraz sztukę improwizacji. Co jednak najważniejsze - gra toczy się na łonie natury, a uczestnicy są w ciągłym ruchu. Z pewnością taka zabawa ma lepszy wpływ na zdrowie niż popularne wśród młodych ludzi spędzanie czasu przed ekranem komputera czy telewizora.
      
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 13
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.5 2 10

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama