UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Leć na zlot harcerski!

Elbląg, Leć na zlot harcerski!

Dzisiaj (12 września) elbląscy harcerze spotykają się na zlocie we Fromborku.

Ponad dwustu elbląskich harcerzy oraz goście z regionu i obwodu kaliningradzkiego spotkają się na zlocie. Starsi dotrą na bazę samodzielnie, młodsi pojadą autobusami. Wszystkich czeka biwakowanie w namiotach (bądź też dla najstarszych chętnych – „pod chmurką”).
     Program zlotu dostosowany jest do wieku uczestników. Harcerze starsi wezmą udział w sportowych, wytrzymałościowych i wyczynowych konkurencjach przygotowanych przez swoich drużynowych. Młodsi będą rywalizować o miano najlepszej drużyny olimpijskiej, a konkurencje będą nawiązywały do starożytności.
     W sobotę wieczorem na placu przed pomnikiem Mikołaja Kopernika harcerze utworzą świetlny obraz, nawiązujący do myśli przewodniej tego roku – światła siły. Hart ducha, ciała i umysłu to główne hasła, które będziemy starali się realizować.
     Harcerze planują biwaki, rajdy i wycieczki dla każdej z grup wiekowych – zarówno w drużynach, szczepach i na poziomie całego hufca. Odbędą się oczywiście biegi na orientację, w tym – po raz pierwszy - z okazji Dnia bez samochodu, INO rowerowe. Jak w roku poprzednim odbędzie się także cykl szkoleń dla liderów różnych szczebli.

     W programie hufca ujęte są uroczystości miejskie, obchody świąt państwowych itp. Nie zabraknie imprez dla elblążan. Już za tydzień instruktorzy organizują Sprzątanie świata, w którym wezmą udział elbląscy uczniowie. Odbędą się także: Betlejemskie Światełko Pokoju, Nieobozowa Akcja Zimowa (bezpłatne półzimowiska dla uczniów), 30. Festyn „W Krainie Króla Piegusa”. Harcerze będą prowadzić także sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
     Drużyny planują ponadto inne, samodzielne akcje na rzecz społeczności lokalnych. Co warte podkreślenia, wszystkie inicjatywy hufca są przygotowywane i przeprowadzane przez młodych wolontariuszy, dla których jest to niezłą lekcją przede wszystkim zaradności, umiejętności organizacyjnych, współpracy z ludźmi, a także odpowiedzialności.
     
     Udział Rosji jest częścią programu „Działamy bez granic” współfinansowanego ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu
     Marszałkowskiego.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama