UWAGA!

Legalna marihuana? Oni mówią "tak"

 Elbląg, Maciej Kowalski to kandydat, na którego elblążanie nie mogliby zagłosować. Dlaczego? Dlatego, że nie jest na liście z okręgu warmińsko- mazursko- podlaskiego
Maciej Kowalski to kandydat, na którego elblążanie nie mogliby zagłosować. Dlaczego? Dlatego, że nie jest na liście z okręgu warmińsko- mazursko- podlaskiego (fot. AD)

Jadą do stolicy Czech, bo jak mówią chcą pokazać, że polskie prawo odnoszące się do marihuany jest w wielu sytuacjach niejednoznaczne. Z tego samego powodu chcą również zapalić dozwoloną ilość w Pradze, w kraju, gdzie posiadanie mniej niż 15 gramów suszu na własny użytek jest wykroczeniem, a nie przestępstwem. Na trasie „Gandziabusa”, czyli autobusu Wolnych Konopi, znalazł się również Elbląg.

- W Polsce obecnie jest tak, że prokurator może odstąpić od karania, jeżeli dana osoba posiada tzw. niewielką ilość. Ale co to znaczy? Tego prawo już nie reguluje. Poza tym wszystko zależy od prokuratora, inaczej decyduje ten, który jest w Pucku, inaczej ten z Lublina. My na te rozbieżności się nie zgadzamy – tłumaczy Maciej Kowalski, który jest rzecznikiem stowarzyszenia Wolne Konopie, a jednocześnie numerem dwa na liście kandydatów do europarlamentu Europy Plus Twojego Ruchu w województwie pomorskim. Jest również redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, ma 29 lat i mieszka w Tczewie. Na co dzień pisze do gazet oraz ma własny sklep ogrodniczy. Jak mówi ulotka wyborcza, kiedyś pracował w polskiej administracji samorządowej w Brukseli, zna również trzy języki, ma żonę i dzieci.
      
       Pięć postulatów przez 18 dni

       Jak wyjaśnia Maciej Kowalski trasa „Gandziabusa” jest elementem kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego, ale stowarzyszenie Wolne Konopie z zasady popiera te partie, które mają w swoich postulatach legalizację marihuany. W praktyce chodzi tylko o jedną, czyli kojarzony z Januszem Palikotem Twoj Ruch, który na potrzeby wyborów stworzył koalicję Europa Plus Twój Ruch.
       Na ulotkach Wolnych Konopi widnieje pięć postulatów, według których legalna marihuana mogłaby być źródłem wpływów do budżetu oraz lekiem dla chorych, regulowany rynek zapewni bezpieczeństwo i kontrolę, legalizacja może odbudować polski przemysł konopny (zniesienie regulacji w sprawie konopii siewnych) oraz stać się „zieloną energią” - konopie przemysłowe mogłyby się stać materiałem opałowym. I to właśnie z tymi postulatami przez 18 dni bus będzie podróżował po Polsce, razem z działaczami stowarzyszenia i kandydatami.

  Elbląg, Legalna marihuana? Oni mówią "tak"
fot. AD


       Ani kandydat, ani działacze

       O ile w Gdańsku, gdzie bus rozpoczął trasę, można było spotkać samego Janusza Palikota, o tyle do Elbląga przyjechał tylko Maciej Kowalski. Nie było Roberta Leszczyńskiego, którego stowarzyszenie popiera jako kandydata z okręgu warmińsko- mazurskiego, nie było również elbląskich działaczy Wolnych Konopi.
       – Niestety Robert nie dojechał z Warszawy, a ci działacze, którzy są stąd musieli być w pracy – tłumaczył Kowalski.
      


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama