UWAGA!

Letnia zadymka w środku zimy

Elbląg, Szef elbląskiego sztabu WOŚP Adam Krause dziękował wolontariuszom za ich gorące serca i chęć pomagania innym - symbolem wdzięczności był tradycyjnie tort przekazany przez szpital wojewódzki
Szef elbląskiego sztabu WOŚP Adam Krause dziękował wolontariuszom za ich gorące serca i chęć pomagania innym - symbolem wdzięczności był tradycyjnie tort przekazany przez szpital wojewódzki (fot. Anna Dembińska)

Nowe miejsce sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w tym roku na starówce), nie przekreśliło elbląskich tradycji orkiestrowego grania. Jak co roku, na chwilę przed godziną 20 i Światełkiem do Nieba na scenie pojawił się tort. To symbol podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację zbiórki i sprawili, że Orkiestra w naszym mieście zagrała bez fałszywej nuty. Zobacz fotoreportaż.

Mimo pewnych zawirowań i wątpliwości związanych z osiemnastym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście, udało się jednak zorganizować kolejny finał, a elblążanie znów mogli poczuć gorące serce bijące w mroźną niedzielę. Dzięki zmianie miejsca orkiestrowego grania, elbląska starówka w tę niedzielę tętniła życiem. Koncerty, pokazy ratownicze, przejażdżki quadami to tylko część przygotowanych atrakcji.
       Do akcji przyłączyły się również instytucje kulturalne zlokalizowane na starówce: Muzeum Archeologiczno - Historyczne, Biblioteka Elbląska oraz Galeria El. Jak podkreślał Adam Krause, głównodowodzący tegoroczną Orkiestrą, który pojawił się na scenie na chwilę przed Światełkiem do nieba, organizatorzy mieli bardzo mało czasu, a jednak udało się zbudować interesujący i bogaty program imprezy, towarzyszący świątecznemu graniu.
       W ślad za zachrypniętym Adamem Krause na scenę wjechał tort, jak co roku przekazany przez Wojewódzki Szpital Zespolony. Tort - symbol podziękowania za trud pracy dla wolontariuszy, pokrojony został m.in. przez Bożenę Sielewicz, naczelnika Wydziału Kultury UM, mjr Zbigniewa Tuszyńskiego z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Alicję Bednarczuk, dyrektorkę Młodzieżowego Domu Kultury, a także Adama Krause, który nie szczędził słów podziękowań dla wolontariuszy.
       - To dzięki Wam mogliśmy przeprowadzić zbiórkę. Akcja nie byłaby tak sprawnie przeprowadzona, gdyby nie ludzie o gorących sercach, którzy bezinteresownie przyłączali się do pomocy. To dzięki Wam udało się zrobić letnią zadymkę w środku zimy - zaznaczył i dodał - Wielkie dzięki dla tych, którzy przyszli dziś na starówkę, którzy włączyli się do pomocy dzieciakom. Pamiętajmy, że te pieniądze pod postacią sprzętu i wyposażenia szpitala wracają do Elbląga, by tu służyć najmłodszym mieszkańcom - powiedział, a prowadząca licytacje energiczna Mira Stankiewicz, do słów szefa elbląskiego sztabu WOŚP dołączyła podziękowania dla wszystkich, którzy otworzyli portfele i przystąpili do licytacji zgromadzonych na ten cel przedmiotów. Wielkie serca elblążan pozwalają wierzyć, że Elbląg razem z Orkiestrą będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.
      
Angelika Kosielska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama