UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Lewa w górę” dla tych, którzy odeszli na wieczną wartę

 
Elbląg, „Lewa w górę” dla tych, którzy odeszli na wieczną wartę
(fot. st. chor. szt. Grzegorz Daszkiewicz)

„Lewa w górę” tak pozdrawiają się motocykliści, ale tym razem ten gest niesie wyjątkowe przesłanie. Uczestnicy Pierwszego Motocyklowego Rajdu dla Weteranów, zorganizowanego w hołdzie poległym na misjach, odwiedzają groby swoich kolegów. Znicze zapłonęły także w Elblągu.

W całej Polsce na I Motocyklowy Rajd Weteranów zgłosiło się blisko 300 żołnierzy i pracowników resortu obrony ze wszystkich rodzajów sił zbrojnych. W czerwcu odwiedzą oni groby poległych żołnierzy znajdujące się niedaleko jednostek, w których służą. Kilometry szos na Warmii i Mazurach pokonują na swoich warczących maszynach żołnierze 15. Pułku Przeciwlotniczego, 20. Brygady Zmechanizowanej, 11. Pułku Artylerii, MND-NE z Elbląga oraz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 8. Batalionu Radiotechnicznego. Promują braterstwo, odpowiedzialność, siłę i hart ducha.

- Wspólna jazda motocyklem może być elementem integracji środowiska i pomysłem na aktywizowanie weteranów – tak zapowiadał rajd na początku roku płk  Szczepan Głuszczak, dyrektor Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Jednak przede wszystkim uczestnicy rajdu odwiedzają miejsca pochówku poległych kolegów. Tych, którzy oddali życie realizując zadania poza granicami kraju. Podróżowanie motocyklem daje poczucie wolności, spokój i czas na pobycie – choć w grupie rajdowej – ze sobą sam na sam. Dla weteranów to okazja do wspomnień o kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę. W Elblągu znicze pamięci zapłonęły na grobach poległych w Iraku „remontowcach”: kpr. Andrzeja Zielke i kpr. Krystiana Andrzejczaka.

- Póki pamiętamy nie damy zginąć poległym - mówi Dowódca 16. Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski.

por. Rafał Buczyński, 16 Pułk Logistyczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama