UWAGA!

Licealiści jadą do Brukseli

Belgia - główne centrum ekonomiczne i kulturowe Walonii, Kolonia (Niemcy) i Bruksela. Takie miejsca odwiedzą miedzy innymi licealiści z Elbląga podczas 4 - dniowej wyprawy do siedziby Parlamentu Europejskiego.

Na zaproszenie Parlamentu już w najbliższy poniedziałek (24 września, godz. 18.30) z Elbląga wyruszy 34 licealistów z 5 ogólniaków. To w większości uczniowie klas maturalnych. Do udziału w wyprawie w całości finansowanej ze środków Parlamentu Europejskiego zaproszono licealistów wyróżniających się na tle społeczności szkolnej.
       - To kolejny przykład, że nauka, bądź zaangażowanie społeczne zawsze zostaną zauważone i docenione. - zgodny chórem mówią wychowawcy licealistów. Wyprawę organizuje Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Tematem przewodnim wycieczki będzie unijna polityka energetyczna, jeden z priorytetów Zjednoczonej Europy. Wśród uczestników wycieczki jest, oprócz polskiej młodzieży także studentka ze Stanów Zjednoczonych. Emily Bauerle ze stanu Nowy Jork jest pierwszą w Elblągu osobą realizująca międzynarodową wymianę młodzieży organizowaną przez Klub Rotary. W tym roku do Polski przyjechało jedynie 50 osób z tej wymiany. Emily przez rok uczyć się będzie w III Liceum Ogólnokształcącym.
      
Marek Nowosad, rzecznik II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama