UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym stawia na rozwój

 
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym stawia na rozwój

W ostatnim czasie dużo słyszeliśmy o sukcesach i przedsięwzięciach Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Od nagród w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, poprzez realizację różnorodnych projektów europejskich, aż do otrzymania tytułu „Kreatora Kultury” – uczniowie i nauczyciele „Plastyka” mieli się z czego cieszyć i co świętować. Pod koniec kwietnia mury szkoły opuścili jej kolejni absolwenci, a już 11 maja wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się więcej o działaniu placówki podczas Drzwi Otwartych. Zobacz zdjęcia.

"Plastyk" doceniony w Elblągu,
       w Polsce i na świecie

       Kilka minionych tygodni to dla Liceum Plastycznego powód do dumy. W kwietniu bowiem otrzymało prestiżowy tytuł „Kreatora Kultury” przyznawany corocznie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie promowania kultury i sztuki w Elblągu oraz w regionie. Podczas gali Elbląskich Nagród Kulturalnych uhonorowano również stypendiami wyróżniających się na artystycznej mapie miasta uczniów i nauczycieli szkoły. W marcu natomiast wyróżniono prace graficzne i literackie w ogólnopolskim konkursie „Siedem grzechów głównych”. Popularnością cieszyły się także grafiki uczniów przygotowane na międzynarodowy konkurs plastyczny „Labirynt wyobraźni”, gdzie otrzymały wyróżnienia oraz zakwalifikowały się do wystawy.
      
       Wystawy, plenery, wyjazdy, projekty
      
Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Liceum Plastycznego uczą się nie tylko w ławkach. Organizują szereg przedsięwzięć, które pozwalają im lepiej poznać świat, poszerzyć horyzonty, zaistnieć na rynku pracy jeszcze zanim otrzymają dyplom plastyka. Na przełomie maja i kwietnia odbyły się dwa plenery pozwalające na poszerzanie umiejętności wychowanków szkoły. Najlepsi uczniowie pojechali do Nałęczowa, zaś klasa III, która corocznie odbywa szkoleniowy wyjazd plenerowy – do Kątów Rybackich. Dodatkowo młodzież pojechała na prestiżowe Targi Meble Polska do Poznania, gdzie dzięki wieloletniej współpracy z firmą Meble Wójcik można było podziwiać ich prace wkomponowane w pomieszczenia pawilonu. Prace absolwentów „Plastyka” jak co roku wystawiono w zaprzyjaźnionej ze szkołą Galerii El podczas wystawy „Dyplomy 2019”.
       Szkoła uczestniczy także w wielu projektach. Jednym z nich jest międzynarodowy „Promoting Art” prowadzony dzięki funduszom Erasmus +. Dzięki działaniom w nim podejmowanym uczniowie mogą dowiedzieć się, jak promować swoją pracę i czerpać doświadczenia od kolegów z krajów partnerskich. W tym roku odwiedzili Porto, a czeka ich jeszcze wizyta w Słowacji. Ci natomiast, którzy są zainteresowani swoim rozwojem zawodowym, uczestniczą w projekcie „Jestem wartościowym pracownikiem” realizowanym przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia – Mazury 2014-2020. Zdobywają liczne certyfikaty z zakresu szkolenia kompetencji miękkich. Mogą także uczestniczyć w płatnych stażach oferowanych przez elbląskich pracodawców.
      
       Nowa przestrzeń dla nowych uczniów
      
W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego” w 2018 roku szkoła rozpoczęła rozbudowę. Na przyjęcie absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych we wrześniu będzie gotowy kolejny budynek o powierzchni użytkowej niespełna 800 m2. Będą czekały na nich najnowocześniejsze pracownie, w tym fotografii, multimediów, rysunku i malarstwa, sala gimnastyczna i przestrzeń wystawiennicza.
       Póki co jednak 11 maja od godziny 10.00 do 14.00 podczas Drzwi Otwartych będzie można zwiedzić dotychczasowe pracownie, które również poszczycić się mogą najnowocześniejszym sprzętem. W tym dniu szkoła oferuje szereg warsztatów, które pomogą w przygotowaniu do egzaminów wstępnych. Przypominamy bowiem, że szkoła nie należy do elbląskiego systemu Rekrut, należy zatem osobiście złożyć dokumenty do 28 maja. Egzaminy wstępne zaplanowano na 3 i 4 czerwca. W tym roku szkoła otwiera 2 klasy – dla absolwentów gimnazjum oraz klas ósmych, oferując specjalizacje z zakresu fotografii i filmu oraz technik graficznych. Wszystkie niezbędne informacje uzyskać można na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja.
      
http://liceumplastyczne.elblag.com.pl
      

       ---- materiał promocyjny ----
        
Liceum Plastyczne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl