UWAGA!

Liczymy na nowy system

Rozmowa z Sebastianem Niewiadomskim z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przedstawiciele Unii Europejskiej mówią, że przy staraniach o unijne dofinansowania ważne będzie tzw. partnerstwo - działania prowadzone wspólnie przez wiele podmiotów. Czy w branży turystycznej widać oznaki przedsięwzięć w tym duchu?
     Generalnie współpraca będzie tą podstawową płaszczyzną, żeby w kontekście wejścia Polski do Unii można było mówić o sukcesie, porozumieniu na niwie turystyki. Temu służyć ma nowy system zarządzania turystyką w Polsce - zarządzania na szczeblu regionalnym i lokalnym przez ciała tworzące się analogicznie do Polskiej Organizacji Turystycznej. W województwie warmińsko - mazurskim taka organizacja już działa. Trzeba zatem liczyć na to, że współpraca w branży polegała także na tworzeniu lokalnych organizacji i wypracowywaniu zasad współpracy z samorządami.
     
     Na jaką pomoc przedsiębiorcy mogą liczyć ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej?
     Nasze podstawowe zadanie to promocja. Pomocy merytorycznej udzielają takie instytucje, jak Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, a także Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Akcesja to duże wyzwanie dla sektora i dlatego nacisk powinien zostać położony na szkolenia. My, podobnie, jak m.in. ministerstwo gospodarki, taki cykl szkoleń prowadzimy.
     
     Wydaje się, że polskiej turystyce przydałaby się promocja "wewnętrzna", byśmy częściej wypoczywali u siebie.
     To właśnie jedno z naszych ważnych zadań.
     
     Do sukcesu chyba jeszcze długa droga.
     Myślę, że tak, ale jest to też zadanie dla całego nowego systemu zarządzania turystyką. By promować wypoczynek w kraju, organizujemy np. imprezy studyjne dla polskich dziennikarzy. Szukamy też sponsorów na akcję reklamową w mediach.
rozmawiała Joanna Torsh
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ble,ble,ble...gdzie są te Promy które miały pływać do Rosji,gdzie ta Biała Flota i inne.Atrakcja Bulwaru to piwo pod namiotem.
Reklama