UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lidia Posmyk: Będziesz miała dobry PIT za 2019? Sprawdź, może dostaniesz kredyt na mieszkanie

Lidia Posmyk: Będziesz miała dobry PIT za 2019? Sprawdź, może dostaniesz kredyt na mieszkanie

Elblążanki mające działalność gospodarczą już po pierwszym roku prowadzenia biznesu mają szansę kupić nowe mieszkanie. To dobra wiadomość dla właścicielek salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych ale także przedstawicielek handlowych, które rozliczające się z pracodawcą fakturą - mówi Lidia Posmyk z firmy “Grupa Ekspertów Finansowych w Elblągu.”

- Elblążanki zastanawiają się, czy prowadząc małą firmę można w ogóle otrzymać kredyt hipoteczny i kupić sobie w końcu nowe mieszkanie.

- Nabycie nieruchomości w oparciu o wieloletni kredyt hipoteczny wiąże się z koniecznością udowodnienia bankom stabilizacji finansowej i zdolności do udźwignięcia nowego zobowiązania finansowego.. Właścicielka sklepu, salonu kosmetycznego, fryzjerskiego, która planuje zaciągniecie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości mieszkalnej, może liczyć, że otrzyma pozytywną decyzję jeśli prowadzona przez niego firma działa na rynku minimum 12 miesięcy. Oczywiście firma nie może cały czas lecieć na stracie. Jeżeli któraś z Pań prowadzi firmę dłużej, generuje przepływy finansowe, nie zalega z niczym w ZUS i skarbówce, w takiej sytuacji spokojnie można wnioskować o kredyt na mieszkanie.


       - To dobra wiadomość dla każdej elblążanki na działalności
       - Dobra wiadomość jest taka, że sporo banków w ostatnim czasie skróciły minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej, jaki jest wymagany w przypadku osób, które wnioskują o kredyt hipoteczny. Często skrócił się on znacząco np. z 5 do 2 lat. Spotykając się z moimi Klientkami, właścicielkami małych elbląskich firm, nie pokazuję warunków kredytu z jednego banku tylko Symulację Kredytową z kilku banków, do porównania. Sporo banków ma preferencyjne warunki właśnie dla osób na działalności, co burzy dość powszechny mit, że kredyt na mieszkanie dostaną tylko osoby na etacie.

 

- Minimalny straż prowadzenia działalności gospodarczej to nie jedyny warunek dzielący przedsiębiorcę od uzyskania kredytu hipotecznego.

- Zgadza się. Nie można zapomnieć o dokumentach, a jest ich trochę, które należy skompletować i dołączyć do wniosku kredytowego. Brzmi to groźnie i pewnie teraz Panie załamują ręce – no bo jak uporać się z formalnościami, jednocześnie pracując, ale… to jest ten obszar, w którym pomaga i doradza Grupa Ekspertów Finansowych. Dla nas partnerem jest np.: biuro rachunkowe obsługujące daną firmę. Wspólnie zbieramy komplet dokumentów, ściągamy konieczne zaświadczenia. Z większością elblążanek na działalności spotykam się maksymalnie trzy razy. Pierwszy aby przejrzeć i omówić Symulację Kredytową. Drugie spotkanie to wybór oferty banku, poprzedzona oceną poszczególnych zapisów w umowie. Trzecie spotkanie to wizyta w banku i podpisanie umowy na mieszkanie.

 

- Jak banki sprawdzają zdolność kredytową osób prowadzących działalność?
       - Aby wyliczyć zdolność kredytową przedsiębiorcy banki skrupulatnie analizują kondycję finansową firmy. Duże znaczenie mają dokumenty, które obrazują przepływ finansowy między firmą a podmiotami zewnętrznymi (rozliczenia widniejące w KPiR). Dzięki nim eksperci bankowi wyliczają zdolność kredytową na podstawie dochodu netto osiąganego przez potencjalnego kredytobiorcę przez ostatnie np. 12 miesięcy.

Gdy mowa o zdolności kredytowej, nie można zapomnieć, że dochód musi być stabilny. Banki dokładnie weryfikują, czy na konto przedsiębiorcy co miesiąc wpływa mniej więcej taka sama kwota, a jeżeli nie, to jak duże są rozbieżności. Jest to o tyle ważne, że duże wahania między miesięcznymi wpływami mogą wpłynąć na wydanie negatywnej decyzji, czyli odrzucenie wniosku o kredyt. Eksperci wskazują, że rozbieżności nie powinny być większe niż 30%.

Na rynku nie brakuje jednak bardziej elastycznych banków, zwracających uwagę np. na to, czy Pani-przedsiębiorca wcześniej pracowała na podstawie umowy o pracę, teraz zaś wykonuje zlecenia dla swojego byłego pracodawcy, wystawiając za nie fakturę pod koniec miesiąca. W takim przypadku bank może uznać okres zatrudnienia u pracodawcy jako prowadzenie własnej działalności gospodarczej, co dla klienta może być korzystniejsze.

 

- Naszej rozmowie przysłuchuje się wiele Pań z Elbląga przeglądających Portel w pracy. Pierwszy krok to ...

- Proszę do mnie zadzwonić, numer telefonu znajdą Panie pod rozmową. Zapraszam do biura na kawę albo ja podjadę do Pani do firmy. Proszę sprawdzić czy nie mamy wspólnych znajomych na Facebooku, można do mnie napisać przez Messengera. Ostatnio to najwygodniejsza forma kontaktu.
      
        

Grupa Ekspertów Finansowych

Armii Krajowej 7-8, I piętro

wejście od ul. Pestalozziego

82-300 Elbląg

https://www.grupaekspertowfinansowych.pl/

https://www.facebook.com/kredytyhipoteczneelblag/

 

Lidia Posmyk 607 910 667

Paweł Brykalski 691 157 533

Kinga Bedyńska 885 544 445

Piotr Putko 602 573 522

 

------ artykuł sponsorowany ------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl