UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Linowe atrakcje w Elblągu

 
Linowe atrakcje w Elblągu
fot. AD

Brakuje ci adrenaliny w życiu codziennym? Znudziło ci się leżenie podczas urlopu? Wybierz się zatem do pierwszego w Elblągu Parku Linowego u podnóża Góry Chrobrego, gdzie zarówno na tych młodszych, jak i starszych czeka cała gama nadziemnych atrakcji gwarantujących sporą dawkę adrenaliny. Zobacz zdjęcia.

Park Linowy Chrobry oferuje 4 trasy, o różnych poziomach trudności. Pierwsza z nich – trasa dla dzieci i młodzieży składa się z 15 przeszkód. Kolejna – trasa łatwa – również liczy sobie 15 przeszkód i przeznaczona jest dla osób dorosłych i młodzieży. Trzecią trasą jest trasa trudna, składająca się z 16 przeszkód. Ostatnia z tras, tyrolkowa (inaczej zjazdowa), składa się z 3 przeszkód i przeznaczona jest dla każdego. Ze wszystkich atrakcji parku linowego mogą korzystać osoby powyżej 4 roku życia oraz mierzące więcej niż 120 cm wzrostu. Podczas przemierzania trasy nie ma limitu czasowego, dlatego też każdy może je przemierzać w swoim tempie. Łączna długość tras to około 450 metrów. Zanim jednak zacznie się zabawa każdy wchodzący odbywa przeszkolenie.
       – Instruktorzy mają obowiązek być w zasięgu głosu każdego z klientów – opowiada Marcin Maj, kierownik ds. organizacji i rozwoju w Przedsiębiorstwie Turystycznym Góra Chrobrego. – W przypadku dzieci od 4 do 6 roku życia instruktor wraz z dzieckiem pokonuje przeszkody, cały czas mając je w zasięgu swojej ręki. Jeśli chodzi o dzieci od 6 do 8 lat instruktor, prowadzi dziecko wzdłuż całej trasy i obserwuje czy zachowuje ono zasady bezpieczeństwa. Natomiast każdą osobę powyżej 8 lat szkolimy i sprawdzamy jak wchodzi na dane przeszkody. Przez 4 przeszkody nadzorujemy to przejście, a jeśli ktoś potrzebuje rady lub instrukcji służymy pomocą.
       Nad bezpieczeństwem odwiedzających park czuwa 7 instruktorów, w tym 6 ratowników czyli osób posiadających certyfikaty instruktora ratownika.
       Jak zapewniają właściciele parku rozrywka ta jest przeznaczona dla wszystkich, zarówno starszych, jak i młodszych.
       – Nie każdy musi być wysportowany, chodzi tu bardziej o pokonanie własnego strachu i lęku – dodaje Marcin Maj.
       Koszta atrakcji zależą od rodzaju trasy. W przypadku zjazdu tyrolką będzie to 10 zł, trasa dla dzieci kosztuje 15 zł, a dla dorosłych 20 zł.
Park Linowy Chrobry
       Ul. Chrobrego
(podnóże Góry Chrobrego)
      

       Godziny otwarcia:

       Codziennie

       10- 20

      

 


      
---------Reklama---------
      
      

 
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl