UWAGA!

Łódź dla El WOPR-u

Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma nową łódź ratunkową. Zostanie przekazana 25 czerwca, podczas Dni Elbląga.

- Fundatorem łodzi jest grupa PZU, która w ramach swej statutowej działalności, realizując program prewencji i działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa, przekazała miastu Elbląg łódź ratowniczą typu S-4800 z wyposażeniem o wartości 59,6 tys. zł – informuje rzecznik prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska. - Łódź została już odebrana przez pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego i czeka na Dni Morza, podczas których przekazana zostanie ratownikom.
     Łódź ma 5,2 m długość, kadłub ślizgowy ze sztywnym dnem wykonanym z laminatu i pneumatyczne wielokomorowe burty koloru czerwonego z napisem „Ratownik”. Wyposażona jest w silnik o mocy 60 KM, światła nawigacyjne, szperacz, światła rozproszone na burty, echosondę i cały osprzęt zgodny z wymaganiami dla uprawiania dziennej i nocnej żeglugi po wodach śródlądowych.
     Mówi szefowa El WOPR-u w Elblągu Bożena Ruszkowska:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za takie pieniądze to by kupili 2 takie łodzie.
 • mOim zdanie trzeba zmienić szefa WOPR w Elblągu. Bo obecna Pani prezes już się zasiedziała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ratownik(2006-06-07)
 • Po co wydawać kase na łódź. Żeby pomóc ratownikom to trzeba w sezonie kilka razy przysłać kontrolę z inspekcji pracy i zobaczyć w jakich warunkach mieszkaja i pracują ratownicy WOPR. Jak sie ich wykorzystuje i jak ciężko za frajer pracuja . Tak zwani społeczni. A tak naprawdę to najlepszym wyjściem jest ogłosić przetarg na ratownictwo na naszych plażach. Gwarantuje że zmieni się na lepsze. Nich zadecyduje rynek fachowych usług a nie stare koleżeńskie zasługi.
 • Racja popieram. Warunki w jakich do tej pory mieszkali ciężko pracujący ratownicy to skandal. Skandalem też jest to że pomimo upałów szefowa nie zapewniała wody , tylko o wode trzeba było żebrać od plażowiczów przy okazji jakiejś pomocy. Rewelacją jest też pomoc medyczna dla ratowników. To dopiero są jaja. Wpadnijcie w sezonie około 20 -21. Zapraszam też do łazienki dla ratowników. To jest to lustro przyczepione na drzewie przy toaletach za które sami płacą. I warto przyjrzeć się pracy ratowników . To są jaja. A łódź. Po co łódź i tak im to nic nie da. Kilka razy jako wczasowicz ( z branży ) specjalnie obserwowałem ich pracę i warunki. Nawet pisałem do redakcji paru gazet dołaczając zdjęcia. Niestety nie wydrukowali. Ale w tym sezonie sobie nie odpuszczę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ślązak(2006-06-07)
 • pracowałem w Kołobrzegu na plaży przezle sezonów jako st.ratownik,warunki mieszkaniowe były syper,pokoje 2 i 3 osobowe na osrodku MOSIR,Dzrekcja dbała o nas,co sie teraz stało.na plaży na etacie był lekarz,i to ta wstrętna komuna o to dbała,kasę zarabialismy przyzwoitą,reszte dorobiło si na nauce pływania i kartach pływackich.ech stare dobre czasy WOPR,i wystarczyły nam poczciwe baczki.Przez 10 sezonów utopiła nam sie tylko 1 osoba i to z własnej winy,weszła do wody przy czerwonej fladze i miala prawie 3 promile.....niech wrocą stare czasy,a i na zmiany w e-gu tez czas.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aleks........(2006-06-11)
 • Pani prezes może i nią jest, ale nie Wopr-u w Elblągu a stowarzyszenia El-Wopr, które nie jest w strukturach WOPR.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ratownik(2006-06-12)
 • Szanowni Państwo, łódź o której mówi artykuł, Miasto przekaże Stowarzyszeniu El WOPR a nie Stowarzyszeniu WOPR - różnica jest kolosalna, ponieważ El WOPR na dzień dzisiejszy nie jest w strukturach WOPRu. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, jako Koordynator Działań Ratowniczych WOPR na terenie Miasta i Powiatu Elbląg z ramienia ZW WOPR. W związku z powyższym, proszę autora niniejszej publikacji o zmianę tytułu i treści artykułu. Oczywiście Miasto ma prawo przekazać w/w łódź według własnego uznania. W dniu 09.06.06 złożyłem u Prezydenta Miasta i Naczelnika Wydz.Zarządzania Kryzysowego przy UM w Elblągu stosowne dokumenty informujące o strukturze WOPR na terenie Miasta i Powiatu Elbląg. Chętnych do zbadania sprawy odsyłam do Biura ZW WOPR Woj. Warm-Maz, 10-045 Olsztyn, Niepodległości 16, tel.89 5274814. Statut WOPR można znaleźć na: www.wopr.pl a statut El WOPR na: www.wopr.elblag.pl Mam również dobrą informację dla wszystkich Członków WOPR z Elbląga i okolic, sprawy związane z przedłużeniem ważności uprawnień, składkami itd można załatwić w biurze Koordynatora przy ul. 12-go Lutego 8a /1piętro/ w Elblągu. Z ratowniczym pozdrowieniem Marcin Trudnowski kontakt: tel.556433344, kom. 603-407234 Koordynator Działań Ratowniczych WOPR na terenie Miasta i Powiatu Elbląg Członek Komisji Rozwoju WOPR przy ZG WOPR w Warszawie Kierownik Drużyny WOPR nr 1 w Eblągu Instruktor WOPR nr 971
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin Trudnowski(2006-06-12)
Reklama