UWAGA!

Mają oko na wodę

 Elbląg, "Harpun" już patroluje rzekę Elbląg
"Harpun" już patroluje rzekę Elbląg (fot. nadesłana)

W sezonie letnim rzekę Elbląg, a także elbląski szlak wodny oraz część Zalewu Wiślanego patroluje wodny radiowóz. Policjanci mają oko na kąpiących się, na wędkarzy, a także na żeglarzy. Sprawdzają trzeźwość, zezwolenia, dbają o to, by na wodzie nie dochodziło do nieszczęśliwych wypadków. St. sierż. Paweł Szulik i st. sierż. Dawid Lebioda z łodzi "Harpun" grożą palcem tym, którzy nie przestrzegają prawa, a gdy trzeba, wypisują mandaty.

Na wodę wypłynęli podczas majowego, długiego weekendu. Kilku funkcjonariuszy elbląskiej komendy, którzy posiadają uprawnienia sternika motorowodnego. Poruszają się łodzią "Harpun" z silnikiem 90-konnym, benzynowym, osiągającą prędkość 60 km/h. Patrolują rzekę Elbląg, Jezioro Druzno, Kanał Jagielloński, Nogat oraz część Zalewu Wiślanego. 
       Na co policjanci z patrolu wodnego zwracają szczególną uwagę? - Na rzece Elbląg, która jest rzeką portową, obowiązuje zakaz kąpieli, w związku z czym zwracamy szczególną uwagę na osoby kąpiące się, przebywające na tzw. dzikich kąpieliskach np. przy moście kolejowym - wymieniają. - W sezonie letnim zwracamy uwagę niejednokrotnie. Czasami trzeba o zakazie kąpieli przypominać mandatem, a ten może sięgać nawet 500 zł. Ponadto kontrolujemy jednostki pływające pod kątem posiadanych uprawnień przez sterników, wyposażenia ratunkowego oraz dodatkowego wyposażenia łodzi.
       - Chodzi nam też o zabezpieczenie festynów, które odbywają się na Bulwarze - uzupełnia podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Zależy nam, by elblążanie czuli się nad wodą bezpiecznie, a obecność wodnego patrolu takie poczucie daje. Nawet gdyby doszło do sytuacji, że ktoś wpadnie do wody, policjanci szybko podejmą interwencję.
       Policyjna łódź będzie patrolowała akweny przez sezon wakacyjny, a może i dłużej. - Wszystko zależy od pogody - wskazuje podkom. Nowacki - ale i od zapotrzebowania. Jeśli nad wodą będą osoby wypoczywające, to i my tu będziemy - kończy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dlaczego do Elbląga nie trafiły :nowe łodzie dla policji, WOPR, poduszkowce i inny sprzęt tylko wszystko poszło na mazury.
 • najlepiej mieć na brzegu rower i uciekać w razie zagrożenia mandatem. Na pewno nie dogonią i numerów nie spiszą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  kąpiący.i.wędkujący(2015-05-08)
 • po przeczytaniu tego tekstu dostałem zajadów i sraczki ze śmiechu
 • proszę zwrócić uwagę na tło zdjęcia nabrzeża w centrum miasta. wpadając do wody nie utonie bo zawiśnie na wystających prętach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  POL9558(2015-05-08)
 • Dajcie spokój panowie i panie policji niema. A szkoda kłusoli w czasie tarła sandacza na brzegu żalewu dostatek. pismaki. Tam gdzie dobro wspołne się marnuje tam policji nie uświadczysz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Cyklop(2015-05-08)
 • palcem to moga dzieciom grozic,a mandat jak zlapia to wystawia,chocby dla statystyk,co by nie bylo ze nic nie robia:-P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hahahahahehehehe(2015-05-09)
Reklama