UWAGA!

Malbork: weekend z dawną kulturą

 Elbląg, Malbork: weekend z dawną kulturą

Od piątku do niedzieli (9-11 czerwca) w Malborku odbywa się IV Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej. W programie koncerty, warsztaty, uliczne spektakle historyczne a w niedzielę - koncert galowy na zamku.

- W pochmurny piątek bramy miasta zostały otwarte, a na ulice Malborka w barwnych strojach jak grzyby po deszczu wylegli mieszczanie – relacjonuje pierwszy dzień festiwalu Przemysław Zbróg z Urzędu Miasta Malborka. – Na trzy dni ściągnęli do Malborka kupcy, artyści, figlarze i rycerze z całej Europy. Nie może zabraknąć tu i Was. Serdecznie zapraszamy, do niedzieli Malbork to wielkie średniowieczne miasto.
     W sobotę (10 czerwca) o godz. 10 bramy zamku zostaną otwarte dla mieszczan (wstęp za 1zł). O godz. 12 rozpocznie się dwugodzinny Koncert Muzyki Dawnej, na godz. 13.30 zaplanowano przemarsz wojsk ulicami miasta, a na godz. 14 - bitwę pod murami zamku (fosa południowa). O godz. 16 rozpocznie się Turniej Śpiewaków i Muzyków, a o godz. 22 nocne zwiedzanie zamku pod hasłem „Sztuką i Orężem”.
     W niedzielę (11 czerwca) o godz. 14 rozegra się kolejna bitwa pod murami twierdzy (fosa południowa), a o godz. 16.30 w Zamku Wysokim rozpocznie się koncert galowy.
     
PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dlaczego nie napisaliście,że wstęp za 1zł dotyczy tylko mieszkańców Malborka????!!! Pojechaliśmy całą rodzinką i wielkie rozczarowanie. Zażądano od nas dowodów osobistych z meldunkiem w Malborku!Ciekawe czy bitwę będzie można oglądać.A na przyszłość podawajcie dokładne i sprawdzone informacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zawiedziona z E-ga(2006-06-10)
 • Zawiedziona - wyraznie pisze ze wstep dla mieszczan... czyli dla mieszkancow Malborka ... Tekst zrozumialy w 100%
 • Jeszcze jedna precyzyjna informacja - brawo Redakcja, a czytelnicy jedanak powinni weryfikować to co czytają - Zamek ma swoje strony (zresztą dotyczy to wszelkich informacji), z zregóły R. wiedze, że gdzieś dzwoni, ale gdzie to już nie bardzo. Termin mieszczanie oczywiście niczego nie wyjaśnia, mieszkańcy Piły czy Przemyśla to też mieszczanie a płacić musieli tak jak zawiedziona elblążanka z rodziną, to określenie było mętne dla odbiorcy, trzeba się zastanawiać jak się formułuje komunikaty. Pozatym należało udowodnić, że się jest zameldowanym w Malborku, a nie że jest się mieszczaninem, można tu mieszkać 30 lat a bez meldunku mieszkańcem się nie jest.
 • Niestety, i dla nas informacja była nieprecyzyjna :( Określenie staropolskie "mieszczanie" bez chociażby dodania "Malborka" to zdecydowanie za mało, szczególnie gdy chodzi o pieniądze. Nas również nie było stać na wejście w bramy zamku, a nadzieje były wielkie :(
 • Malbork "wystepuje " na portelu goscinnie, ,a czytelnicy to glownie mieszkancy Elblaga. Wiec nie wymaga by znali dokadna topografie zamku.
 • Zamek zbudowali Niemcy , dla siebie oczywiście .I tak dalej pozostaje- 30 zl od osoby dorosłej 17,50 od dziecka. Rachunek jest prosty -ponad 90 zl za rodziców z 2 dzieci .To jest tydzień porannych zakupów.Posiedzimy pod zamkiem, niestety.
Reklama