UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Malownicza kolej nadzalewowa - zobacz!

 
Elbląg, kadr z materiału filmowego
kadr z materiału filmowego

O historii niezwykle urokliwej trasy kolejowej, która biegnie wzdłuż brzegów Zalewu Wiślanego, opowiada historyk Lech Słodownik.

Kolej nadzalewowa została zbudowana pod koniec XIX wieku. Po przerwie spowodowanej zawieszeniem kursów przez PKP, znowu kursują tu pociągi. W tym roku połączenie uruchomiono dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, władzom Elbląga, wiejskiej gminy Elbląg oraz Tolkmicka. Operatorem jest Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych.
       - Pociągi ruszyły 1 lipca i będą kursowały tylko w niedziele, do 19 sierpnia. Niestety, z przyczyn finansowych - mniejszego dofinansowania przez samorządy w okrojonej relacji Malbork - Elbląg - Tolkmicko - informuje Grzegorz Fey z PTMKŻ.
      
       Felieton Agnieszki Jarzębskiej i Tomasza Misiuka
      
       Rozkład i ceny biletów są na stronie internetowej Towarzystwa
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Non stop piszemy by sprowadzić do Elbląga niszczejące parowozy, wagony i wyremontować. TO BY BYŁA atrakcja turystyczna oprócz tego co jeżdzi obecnie.
 • Kiedy wreszcie niepotrzebne torowisko zostanie zdemontowane a na nasypie bedzie droga dla rowerów ? Oj straszny jest Elbląg ze swoim umiłowaniem wszystkiego co poniemieckie !!! Hero.
 • ". .. połączenie uruchomiono dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie". No tak - połączenie uruchomiono dzięki podmiotowi, który najpierw zlikwidował to połączenie. Logiczne. ..
 • Należy zostawić torowisko, ale wybudować też ścieżkę dla rowerzystów ale nie kosztem kolei. Nie wiem jak, ale są madrzejsi nie kombinują
 • Malownicza kolej nadzalewowa ? Atrakcja turystyczna ? Mój Boże chyba tylko dla ludzi którzy nosa z domu nie wytknęli www.youtube.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  atrakcja to tu !(2012-07-20)
 • Do tego/tej wyzej - przeprowadz sie do Norwegii jak ci źle tu nikt za toba płakał nie bedzie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  0987654321(2012-07-20)
 • powiadacie historyk bardzo ciekawe
 • Oj straszny jest HERO ze swoim umiłowaniem hejtowania wszystkiego co elbląskie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BEZ ŚCIEM proszę(2012-07-21)
 • Kolej dla kilku osób, pieniądze wyrzucone w błoto. Wagony puste, społeczeństwo tego nie chce. Więc komu ma to służyć ?
 • Uwielbiam wszystko co poniemieckie
 • Kolej jest prywatna, niech się sama soba zajmuje. Malkontenci niech sie przejadą, zamiast jojczyć bez rozeznania. Ciekawsze jest odkopanie na placu Słowianskim szwedzkich (a może starszych) fortyfikacji, chyba Bastionu Kowalskiego. Zaraz to zniknie pod kolektorem kanalizacyjny. ERG, szczegóły !!! jw
 • Atrakcja, sp. .. do Norwegii, nasza kolej też jest fajna, ale jak nie doceniasz swojego, to spadaj do. ..
Reklama