UWAGA!

Mamy roczek

1 stycznia minął rok od zamieszczenia pierwszego artykułu na łamach portElu.

Skromny jubileusz jedynego chyba w kraju lokalnego internetowego portalu o charakterze publicystyczno-informacyjnym, jest okazją do przybliżenia krótkiej historii portElu.
     Pomysł powołania do życia Elbląskiej Gazety Internetowej, którego autorem jest Włodek Gęsicki (wydawca portElu i szef Biura Usług Informatycznych "Softel"), zrodził się na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. portEl w przeciwieństwie do istniejącej od dobrych paru lat siostrzanej strony www.elblag.pl miał zawierać informacje dynamiczne, aktualizowane kilka razy dziennie. Jako datę rozpoczęcia działalności przyjęliśmy nie bez kozery 1 stycznia 2001 roku - datę otwierającą nowe tysiąclecie.
     Zainaugurowaliśmy artykułem "Pierwszy elblążanin AD 2001", by rok 2001 zakończyć z bilansem 2612 publikacji (nie licząc "Kryminałków", "Trzy po trzy o gospodarce" czy ukazujących się nieregularnie "Odgłosów wyborczych"), co daje średnio ponad 7 artykułów dziennie (wliczając soboty, niedziele i święta).
     W tym samym czasie Czytelnicy portElu zamieścili 8180 - często bardzo krytycznych również pod naszym adresem - komentarzy i opinii do tekstów ukazujących się na łamach EGI. Wkrótce, doceniając szczególną rolę tych wypowiedzi, powołaliśmy nowy dział "..., a moim zdaniem", który cieszy się dużą popularnością naszych Czytelników.
     Elbląską Gazetę Internetową odwiedzają internauci nie tylko z Elbląga, a nawet Polski, a - co wiemy w przesyłanej na adres redakcji korespondencji e-mailowej - także z zagranicy. Piszą do nas elblążanie, którzy wiele lat temu albo całkiem niedawno opuścili miasto i kraj, i dla których portEl jest źródłem wiedzy o życiu Elbląga i jego mieszkańców. Zwracają się do nas z zapytaniami internauci, którzy np. nie wiedzą, gdzie znajduje się na wirtualnej mapie ul. Żymierskiego (nie istniejąca obecnie) albo czy firma xxx z Elbląga (która przysłała im właśnie swoją ofertę za zaliczeniem pocztowym) jest wiarygodna. Oczywiście w miarę możliwości staramy się im pomóc, co zresztą nie zawsze jest łatwe.
     Wśród wydarzeń szczególnych w krótkiej historii portElu wymienić trzeba aukcję na rzecz powodzian z Makowa Podhalańskiego, podczas której - dzięki pomocy darczyńców i Radia El - istniejącej nieco ponad pół roku gazecie udało się zebrać 3255 złotych.
     Przyłożyliśmy się starannie do jesiennych wyborów parlamentarnych informując - w miarę zbierania danych z komitetów wyborczych - nawet co godzinę o przebiegu i wynikach głosowania.
     Zaczęliśmy drugi rok działalności z nadzieją, że nie będzie to rok stracony dla naszego miasta, którego dobro przyświeca nam przede wszystkim w pracy nad redagowaniem portElu.
     Życzymy, by był to rok dobry również dla obecnych i przyszłych Czytelników portElu.
red. nacz. portElu Maciej Zarecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratulacje !!! Oby tak dalej a może nawet i lepiej :)
 • Serdeczne życzenia dla autorów. Jesteście dobrzy i chyba będziecie coraz lepsi. Nie szczędźcie wysiłku - przed interaktywaną prasą świetlana przyszłość. Pozdrowienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Złośliwiec(2002-01-02)
 • Wydaje się ,że więcej......w tym wypadku to komplement.
 • i z dnia na dzień coraz gorzej... jeden artykuł dziennie i miernej jakości... czas chyba zamknąć tę budę Panowie "pseudoredaktorzy"
 • Nikt nie musi odwiedzać tej "budy" panie Odważny.
 • Sadze ze pomimo ze Elblag jest miastem raczej biednym,nie ma tu wiele ciekawych rzeczy,bezrobocie..wiadomo ogolnie mowiac dziura zabita dechami..to jednak stronke Elblag ma fachowa.Na tle innych miast wypada bardzo dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Garrett(2002-01-03)
 • dobra robota.Proponuje otwarcie nowego dzialu DONOSY,TAK ABY LUDZIE MOGLI INFORMOWAC INNYCH O WYBRYKACH NA PRZYKLAD NASZYCH MIEJSCOWYCH POLITYKOW LUB PRZEKUPNYCH RADNYCH.
 • Popieram Garetta, ale jeżeli chodzi o takie informacje jak (w kategoriach miasto, turystyka, biznes, ludzie) są dane nieuzupełnione. Np: spis bankomatów (który jest niepełny), widoki Elbląga (które by się już dawno mogły zmienić), mapa Elbląga, która mogłaby być uzupełniona (gdzie są dzielnice Próchnik, Krasny Las, mogłyby być też pozaznaczane szkoły wyższe), jeśli chodzi Hotele to mogłyby być podana liczba gwiazdek przy H. Żuławy i Vivaldi; a o dziale Rozrywka to już szkoda mówić (czy jest tylko jedna dyskoteka w Elblągu???, a kin to wogóle u nas nie ma??? Nie wspomnę już o restauracjach, pubach i pizzeriach, które nie są podane wszystkie). No i pytanie do redakcji, kiedy te rzeczy zostaną uzupełnione????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fan Portelu(2002-01-03)
 • Nie każde miasto ma taki portel jak nasz - ukłon w kierunku inicjatorów i realizatorów przedsięwzięcia. Bez internetu w obecnej dobie trudno już funkcjonować, a ten jego wyraz (elbląski) godnie reprezentuje jedną z najbardziej rozwijających się, ostatnimi czasy gałęzi komunikacji wzajemnej i przesyłu informacji. Marzy mi się jedynie: - portel odwiedzają Ojcowie Miasta i skrzętnie go odczytują, odpowiadając niekiedy na wątpliwości plebsu (toć to doskonała reklama przedwyborcza - obudźcie się Ojcowie), - administratorzy portelu nie decydują za mnie gdzie i kiedy mam umieścić swoją lub swojej firmy reklamę lub anons (o szlachetni, czemu nie chcecie zamieszczać reklam - toż to Wasz dochód - chyba, że jest inaczej), - Hyde Park jest forum dyskusji elblążan młodych i starych, głupich i mądrych, dosłownie wszystkich i działa na zasadzie czata a nie ukazu cenzorskiego (ludzie to nie ta epoka _ wulgaryzmy można zawsze wyciąć - służą temu odpowiednie mechanizmy). Tak oto mai mi się czasem w piątkowy wieczór, gdy jestem nad wyraz pogodnie usposobiony do otoczenia i do wszystkich sfer elbląskiej rzeczywistości, która nieraz krzyczy, ale jest moja i to jest ważne!!!!!!!!!!!! Wojciech Pawlak - nie anonimowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-01-03)
 • najwyższa pora skończyc z tą parodią, tym bardziej że istnieje o wieloe lepsza witryna z wiadomościami o Elblągu !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2002-01-04)
 • Obserwator jak już coś mówisz to nie sepleń i moze byś podał adres tej strony.
 • Obserwator ma na mysli zapewne tego olsztyńsko-braniewsko-elbląskiego kołchozowego mutanta naszemiasto.pl. Kołchozowego bo Śrem w Wielkopolsce jest tam prezentowany w tej samej oprawie co Ełk. Strona jak strona, nic nadzwyczajnego ani merytorycznie, ani formalnie. W sumie to samo można powiedzieć o portElu. Zastanawia tylko dlaczego tam nie ma ani jednego komentarza. Czyżby tego nikt nie czytał? Ja czytam portEl bo ma on mimo wszystko swój swojski, sympatyczny klimat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zbycho(2002-01-04)
Reklama