UWAGA!

Mandat można zapłacić w radiowozie, ale tylko kartą płatniczą

 Elbląg, Mandat można zapłacić w radiowozie, ale tylko kartą płatniczą
fot. policja

Patrole ruchu drogowego w Elblągu również zostały wyposażone w terminale płatnicze. Istnieje więc możliwość opłacenia mandatu kartą płatniczą.

Od dziś na pokładach policyjnych radiowozów ruchu drogowego oprócz radiostacji, terminalu mobilnego do sprawdzeń, zestawów pierwszej pomocy oraz innego wyposażenia znajdują się również terminale płatnicze. Oznacza to, że jeżeli ukarany kierowca będzie chciał od razu opłacić nałożony przez policjantów mandat będzie mógł to zrobić na miejscu w radiowozie. Warunek jest jednak taki, że płatność może się odbyć tylko kartą płatniczą poprzez terminal.
       – Nie jest to przyjemne zostać ukaranym mandatem, ale jeśli się zdarzy się już, że ktoś będzie musiał taki mandat opłacić, to będzie można załatwić to łatwo, szybko i na miejscu, za pomocą terminalu płatniczego – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.
       Zapobiegnie to też podróżom do bankomatu w przypadku karania osoby, która jest obcokrajowcem i nie posiada meldunku na terenie RP. Taką osobę karze się mandatem gotówkowym więc zdarzała się potrzeba wizyty przy bankomacie. Teraz będzie to można zrobić na miejscu.
       W każdym innym przypadku kierowca ukarany mandatem może, ale nie musi wybrać takiej formy płatności. Policjanci będą informować kierowców, że istnieje taka możliwość. Nie jest to jednak obowiązek.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Łatwo się wydaje kasę z podatków, niby dla wygody ukaranego. Mnie jest wygodniej na poczcie w ustawowym terminie. Za taka platność powinien być bonus np. bez punktów. Na drzewo liście pompować zamiast oglądać moją kartę.
 • @recydywa - Wolisz iść na pocztę, to idź na pocztę, Twój wybór.
 • Ale fajnie, co za ułatwienie, aż chce się wyć z radości. Takie udogodnienie, że ho, ho ho. Teraz to warto dać się złapać. Jeszcze, że by można było z tego dać 1& na szlachetny cel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  pietiagoras(2018-02-02)
 • jak dla mnie nic nie wnosząca informacja. Kolekcjonerzy mandatow powinni sie wypowiedziec;p sam to korzystam z Yanosika bo mandaty nie są mi potrzebne, a wole być ostrzegany o patrolu czy fotoradarze
 • to znacy, że od teraz policja nie będzie mogła brać gotówki w łapę? proszę o komentarz rzecznika policji w tej sprawie!
 • Panie podkomisji. Krawcewicz niech pan wysyła częściej patrole do miejscowości Adamowo-Osiedle, Władysławowo, Wikrowo, Wiktorowo a będzie miał pan możliwość sprawdzenia tych urządzeń.
 • Panie podkom. Krawcewicz- oczywiście tak miało brzmieć, przepraszam za pomyłkę.
 • Krawcewicz szkoda że o kamerach na mundurach nie mówisz z takim zapałem.
 • Panie Naczelniku, szybko wziąć korepetycje i zapoznać się z art. 98 kpw. Gotówkę, jak Pan twierdzi wręcza się cudzoziemcowi czasowo przebywajacemu na terenie RP i nie majacemu stałego miejsca zamieszkania lub pobytu. A jaki Pan nalozy mandat, kto bedzie mial staly pobyt na terenie UE? Podpowiem, kredytowany. I nie potrzeba szukać kantory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  douczony (2018-02-03)
 • A ja nie jeżdżę samochodem (w taki mieście jak Elbląg auto nie jest niezbędne) i drogówka może mnie cmoknąć w pompę :) Udławcie się tymi terminalami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  StefanK(2018-02-04)
 • Najpierw odmowa mandatu i sąd ! Nigdy płacenie haraczu. Policjant to wróg !
 • Jeżeli chodzi o kamery dla funkcjonariuszy to jestem w 100% za tym, aby wręcz zmuszono do ich noszenia i skończą się w końcu podłe kłamstwa funkcjonariuszy. A dla kłamców miejmy nadzieję nie będzie miejsca w Policji!!!
Reklama