UWAGA!

Marsz Milczenia

Elbląg, Marsz Milczenia
Fot. Anna Dembińska.

Stanęliśmy w obliczu ogromnej tragedii – katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z Małżonką, parlamentarzyści, generałowie, biskupi, przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych i dziesiątki innych osób. Świat wokół nas zatrzymał się...

My, Polacy, mamy piękną cechę, bo w trudnych chwilach wspieramy się – razem łatwiej uporać się z bólem, składać hołd tym, którzy zginęli i wyrażać współczucie Rodzinom pogrążonym w żałobie. Wyraźmy razem tę solidarność w Marszu Milczenia.
       „Oszczędźmy słów, niech pozostanie wielkie milczenie” – słowa Jana Pawła II niech będą mottem Marszu.
       Spotkajmy się w czwartek (15 kwietnia) wieczorem – o godz. 18 na Placu Kazimierza Jagiellończyka – ze świecami, zdjęciami, chorągiewkami. Cichym przemarszem ulicami: Teatralną, Nowowiejską, Górnośląską i Agrykola złóżmy hołd tym, którzy tragicznie zginęli w służbie Ojczyzny. Marsz zakończy się wspólną modlitwą pod Krzyżem Katyńskim.
       Prosimy - przekażcie tę informację swoim Rodzinom, Przyjaciołom, Znajomym – bądźmy razem. Przemarsz organizują elbląskie organizacje pozarządowe we współpracy z samorządem elbląskim.
      
ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • że jest lipa opowiadam, Boże pomóż przetrwać wszystko na kolanach Ciebie błagam żeby wróciły te dni kiedy uśmiech był na twarzy żebym spokojnie zasypiał i znowu zaczął marzyć
 • Proponuję przekształcić ten marsz w manifestację obywatelskiego sprzeciwu wobec pochówku prezydenta na Wawelu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-04-14)
 • a teraz śpij i zapomnij o tym co widziałeś co słyszałeś co przeżyłeś i pomyśl że to sen że to wcale nie działo się tak będzie lepiej.
 • a co za różnica gdzie go pochowają?? To wybór jego rodziny nam nic do tego. Oby był pochowany godnie i z honorami prezydenckimi.
 • Mogłeś nie lubić ich - dziura w sercu pozostanie, musimy dalej żyć.
 • Nie zgadzam się!!! Pochówek na Wawelu to nie wybór rodziny!!! To prywatna impreza czarnych i otoczenia Jarosława a jak tak to proszę bardzo ale bez pogrzebu państwowego!!! Jeżeli On ma być w Krakowie pochowany to ja też chcę. A kto mi udowodni że ze mnie gorszy patriota niż Lech Kaczyński?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-04-14)
 • do takich marszow i flag z czarna wstazka powinna ograniczac sie zaloba. Tak jest w normalnych krajach. Odwolywanie imprez kulturalnych, zamykanie sklepow i kary za nie przestrzeganie zaloby to zamach na wolnosc osobista. Trabienie w mediach od rana do wieczora to proba prania mozgow. Na szczescie nie wszyscy sie daja.
 • A kto truje od rana do wieczora??? TVN, który do tej pory nie zostawiał na prezydencie suchej nitki. Nagle ten sam TVN i ci sami ludzie mówią o nim - wielki człowiek. Poczucie przyzwoitości powinno nakazać TVN-owi zaprzestać emisji programu. Bo to co teraz mówią, jest w ich ustach wyrazem kompletnej niewyobrażalnej obłudy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał K(2010-04-14)
 • 96 ofiar !! pozostających po nich w bólu dużo więcej !!! TRAGEDIA na skalę światową !!! Cały świat nam współczuje i płacze razem z Polakami, prawdziwymi patriotami. Żal mi tych, którzy wypisują (ja też chcę być pochowany na Wawelu) bo nie rozumieją ogromu tragedii. Monarchii już dawno nie ma w Polsce. Pierwsza "głowa" w państwie ma prawo spocząć na Wawelu. Włączcie telewizor i zobaczcie jak w Warszawie oddają hołd prezydentowi i jego małżonce
 • Jako nowoczesny Europejczyk uważam, że pochówek w tradycyjnej formie to zwyczaj, który powinien ustąpić miejsca kremacji, aby cmentarze nie ciągnęły się kilometrami, a marmur nie zdobił dużych połaci miast kosztem infrastruktury. Nie ma znaczenia czy będzie to Wawel czy Powązki, pochówki w trumnach są zwyczajem mało ekonomicznym i zupełnie nieprzyszłościowym. Tym, którzy nie życzą sobie być rozsypani nad piękną Ojczyzną, wystarczy urna, a nie kilka metrów grobowca. To ważny temat. Ashes to ashes.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawe skrzydło(2010-04-14)
 • Lech Kaczyński nie jest pierwszym prezydentem którego chowamy. Pierwszy był legalnie i demokratycznie wybrany Narutowicz, który też zginął tragicznie ale w zamachu - pochowano go w Warszawie w katedrze św. Jana. Potem był legalnie i demokratycznie wybrany Wojciechowski, obalony przez Piłsudskiego (idola Kaczorów) - pochowany na Powązkach. Po nim Mościcki, figurant Marszałka, ale zacny człowiek - pochowany w Warszawie, też w katedrze św. Jana. Po wojnie był Bierut, nie wybrany przez nikogo, ale tego przez przyzwoitość z pamięci wymazujemy - pochowany na Powązkach. Skoro Lechem Kaczyńskim otwieramy nową świecką tradycję chowania głów państwa na Wawelu to niedługo obok niego powinniśmy położyć Jaruzelskiego, wybranego legalnie ale półdemokratycznie. A po nim Kwacha i Bolka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-04-14)
 • jaki caly swiat?Tak sie sklada, ze nie mieszkam w Polsce tylko w kraju Europy Zachodniej i nikt tu nie placze. Wiadomosci o katastrofie lotniczej przestali juz nadawac i nikt nie mowil o celu wyjazdu politykow do Katynia. W pracy powiedzieli mi, ze gdyby tutaj politycy zgineli w katastrofie lotniczej, to nikt nie bylby pograzony w takiej strasznej zalobie, chociaz tutejsi politycy sa chyba lepsi od polskich, bo kraj jest bogaty i demokratyczny.
Reklama