UWAGA!

Marzanna... ze śmieci

Z okazji Dnia Wagarowicza Szkoła Podstawowa nr 18 zaprasza uczniów podstawówek do udziału w Zielonym Marszu pn. „Ekologiczne powitanie Wiosny”. Będzie to doskonała okazja do poznania ciekawych zakątków Elbląga oraz do wykonania Marzanny... ze śmieci.

- Uczniom elbląskich szkół podstawowych i ich wychowawcom chcielibyśmy zaproponować atrakcyjne i bezpieczne spędzenie 21 marca, popularnie zwanego Dniem Wagarowicza, poprzez udział w Zielonym Marszu - mówi Dorota Życzkowska, koordynator imprezy. - Jest to doskonała okazja do poznania ciekawych zakątków Elbląga oraz sposób na sprawdzenie swoich umiejętności ekologicznych, bowiem każda drużyna musi przygotować Ekologiczną Marzannę - tzn. wykonaną z odpadów:
     
     Przygotowane zostały trzy trasy Zielonego Marszu:
     
     1. Bażantarnia - szlak niebieski - Góra Chrobrego - szlak żółty - szlak czerwony - Park Dolinka - ul. Nowowiejska - Plac Jagiellończyka
     Start: Bażantarnia Muszla Koncertowa
     
     2. PTTK ul. Krótka 5 - Stare Miasto - muzeum - katedra - szlak niebieski - ul. Teatralna - Plac Jagiellończyka
     Start: PTTK Krótka 5
     
     3. Parking przy muzeum - Stare Miasto - katedra - szlak niebieski - ul. Teatralna - Plac Jagiellończyka
     Start: Parking przy muzeum.
     
     Wszystkie grupy wyruszą o godz. 9. Po powrocie z tras spotkają się na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Tam odbędzie się zielony happening grupy teatralnej Alter Ego, a w wiosenny nastrój wszystkich wprowadzi zespół wokalny Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
     - W takiej atmosferze jury dokona wyboru miss ekologicznej Marzanny - mówi Dorota Życzkowska. - Na koniec zostanie tylko wygnanie zimy z naszego miasta. Będzie dopełnieniem konkursu Marzann. Na hasło „Żegnaj zimo” wszystkie grupy „rozbiorą” swoje kukły i posegregują odpady, z których Marzanny zostały zrobione, do odpowiednich pojemników: plastyk, szkło, makulatura.
     Zgłoszenia chętnych do udziału w Zielonym Marszu przyjmowane są do 15 marca w Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu przy ul. Krótkiej 5.
     Na ekologiczne obchody Dnia Wagarowicza zapraszają: Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu wraz z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid, Zakładem Utylizacji Odpadów i Lasami Państwowymi Nadleśnictwem Elbląg.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama