UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maturzyści nagrodzeni przez MDK

 
Elbląg, Karol Pięknik
Karol Pięknik (fot. nadesłane)

Wczoraj, 25 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs na najlepszą prezentację maturalną, skierowany do wszystkich uczniów, którzy w danym roku szkolnym przystępują do egzaminu.

Nadrzędnym celem konkursu jest podniesienie wartości egzaminu wewnętrznego, podkreślenie wartości słowa, umiejętności autoprezentacji, twórczego podejścia do wybranego zagadnienia i sztuki współzawodnictwa w duchu poszanowania odrębności myślenia.
       W komisji oceniającej zasiadły panie - Aleksandra Maciejewska (nauczycielka j. polskiego), Agnieszka Jarzębska (red. nacz. eswiatowid.pl) i Małgorzata Sowicka (konsultant ds. języka polskiego w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli).
       Swoje tematy zaprezentowało sześcioro abiturientów – Ewelina Zapolska (ZST w Elblągu), Gracjan Graczyk (ZST w Elblągu), Karol Pięknik (III LO), Katarzyna Kamuda (III LO), Bartłomiej Śliz (III LO) i Aleksandra Zabiełło (II LO). Jury bardzo wysoko oceniło poziom wszystkich prezentacji. Każda była inna, każda miała mocne strony zarówno pod względem merytorycznym, jak i przygotowanych pomocy.
       Ocenie poddane było m. in.: oryginalność tematu i twórcze podejście, sposób argumentacji, dobór materiału źródłowego, poprawność językowa czy umiejętności krasomówcze.
       Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo spośród najlepszych trzeba było wybrać tego jedynego. Zwycięzcą okazał się Karol Pięknik, który przedstawił motyw wędrówki bohatera w wybranych dziełach literackich różnych epok. I choć na podium miała się znaleźć tylko jedna osoba, jury złamało zasady i wyróżniło również Ewelinę Zapolską, która olśniła wszystkich swoim sposobem przekazu.
       Nagrodą dla Karola był tablet, Ewelina natomiast otrzymała kartę podarunkową o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach sieci Empik.
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama