UWAGA!

Mazury Cud Natury!

 Elbląg, Mazury Cud Natury!

Mazury na pierwszym miejscu w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury.

Szwajcarska Fundacja „New7Wonders”, organizator światowego konkursu na Nowe 7 Cudów Natury, ogłosiła dziś (5 lipca) o godz. 15 (polskiego czasu), że Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się na pierwszym miejscu w kategorii „krajobrazy i formacje polodowcowe”. Do końca obecnej fazy plebiscytu, w której okaże się którzy z 261 kandydatów przyjdą do półfinału, zostało tylko dwa dni.
       - Bardzo się cieszę z tego wyniku, tym bardziej że widzimy pozytywne efekty naszego udziału w tej światowej zabawie, która stała się już wielką kampanią promocyjną naszego regionu – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i jednocześnie Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wspierającego kandydaturę Wielkich Jezior Mazurskich w konkursie.
       Jeszcze do wczoraj mazurskie jeziora były na miejscu drugim. Prawie do północy trwało głosowaniu w e-busie podczas XV Nocy Świętojańskiej w Kruklankach k. Giżycka – największej plenerowej imprezie mniejszości narodowych na Warmii i Mazurach. Również wczoraj swój głos mogli oddać uczestnicy II Kiermaszu Warmińskiego „Wrota Warmii” w Bałdach k. Olsztyna.
       Głos na Wielkie Jeziora Mazurskie można oddać do 7 lipca do godz. 23.59. Dwa dni później przedstawiciele New7Wonders ogłoszą, które propozycje przejdą do półfinału konkursu – po 11 kandydatów z każdej z 7 kategorii. 21 lipca o godz. 13.07 (polskiego czasu) specjalne jury Fundacji „New7Wonders” przedstawi finalistów konkursu.
       Kilka dni temu, Bernard Weber, prezes i założyciel, zmienił nieco zasady konkursu. Do finału przejdzie aż 28 kandydatów, a nie jak dotychczas podawano – 21. Mazury mają więc realną szansę wejść do ostatniego etapu konkursu.
       Na Wielkie Jeziora Mazurskie można głosować na stronie: www.MazuryCudNatury.pl.
      
źródło informacji: Regionalny Portal Informacyjny „Wrota Warmii i Mazur"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A kogo to obchodzi. Jakieś tam bagniste mazury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  waldorf(2009-07-05)
 • Fajnie, ze Mazury prowadza, ale dla mnie Mazury to jak Bieszczady. Jako elblazanin nie czuje Mazur ani nawet Warmii. Zawsze powtarzam, ze mieszkam na Zulawach. Bardzo mnie to cieszy, szkoda tylko ze sporo osob z calego kraju nie maja pojecia o tym regionie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  costaa(2009-07-06)
 • wszystko fajnie tylko infrastruktura turystyczna totalnie leży, np. w takim Gizycku to nie za bardzo jest gdzie się wysikać, nie mówiąc już o prysznicu.
 • Bardzo się cieszę z tego faktu, tym bardziej, że sama na nasze polskie Mazury głosowałam. Trzeba popierać w świecie wszystko, co nasze, rodzime, nawet pomino drobnych niedogodności. Czy to naprawdę jest istotne dla świata, że w takim Giżycku nie ma pryszniców albo toalet? W konkursie chodzi o piękno krajobrazu, a tym nasze jeziora naprawdę się wyróżniają. Powinniśmy byś dumni z tego, że Mazury dostały się do tego międzynarodowego konkursu i głosować na nie, a nie, jak to mamy w zwyczaju, narzekać i negować wszelkie takie inicjatywy. Polacy, wykażcie choć trochę patriotyzmu wobec naszego krajobrazu, bo chociaż w tej dziedzinie mamy w świecie coś do powiedzenia, Polska jest naprawdę pięknym krajem pod tym względem:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  justine(2009-07-06)
 • Zgadzam się z Justine. Wydaje mi się że w tym konkursie nie chodziło jak miasta są rozwinięte pod względem infrastruktury toalet czy innych takich. Chodziło o piękno terenów które według mnie zasługują na miano cudu. Jak dla mnie nie ma nic lepszego jak las, jezioro, cisza a szczególnie wieczorami kiedy czuje się, że jest się pewną częścią tego wszystkiego. Ale dość filozofowania. .. hehe a jednak Polska ma coś czym może się chwalić na świecie; P
Reklama