UWAGA!

MDK dzieciom

Elbląg, Śpiewają Szalone Małolaty
Śpiewają Szalone Małolaty (fot. Damian Matwiejczyk).

Dziś w całym Elblągu świętowano Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w Młodzieżowym Domu Kultury zorganizowano koncert z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, podczas którego wystąpiły młodzieżowe zespoły wokalne.

Dzisiejszy koncert był kolejnym spotkaniem otwartej sceny muzycznej w ramach zainaugurowanego przed rokiem cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Celem imprezy jest promocja młodych talentów. Do tej pory w na scenie MDK koncertował już Piotr Olejnik oraz zespół Trio w składzie Tomasz Steńczyk, Marcin Gawdzis i Bartek Krzywda, który przedstawił piosenki Czesława Niemena.
     Dziś z okazji Dnia Dziecka przed – niestety, nielicznie zgromadzoną publicznością - wystąpiły dziewczęce zespoły wokalne działające przy MDK: „Szalone Małolaty” i „Na Cztery Czwarte”. Muzyczne tło imprezy zapewnił zespół jazzowy pod kierunkiem Szymona Zuehlke, który debiutował dziś w nowym składzie.
     Grupa ośmiu tańczących i śpiewających dziewczyn, czyli „Szalone Małolaty”, wykonała dziś najbardziej popularne utwory dla dzieci, m.in. słynną piosenkę „Panie Janie” w nowej aranżacji. Wokalistki ubrane w jednakowe stroje prezentowały na scenie interesujące układy choreograficzne, zachęcając tym samym najmłodszych widzów do wspólnej zabawy.
     Z wielkim entuzjazmem został przyjęty również występ zespołu „Na Cztery Czwarte”. Dziewczyny, występujące często podczas lokalnych imprez, podarowały dziś dzieciakom niezwykły, bo pięknie wyśpiewany prezent.
     I choć sala koncertowa Młodzieżowego Domu Kultury nie była dziś wypełniona po brzegi, to panująca tu atmosfera była niezwykle przyjazna i radosna. Uczestniczące w imprezie dzieci tańczyły i bawiły się przednio. A śpiew i muzyka młodych artystów z MDK rozbrzmiewała, przepędzając deszczowe chmury.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama